Budvaráci z Bigy načali novou éru krásným čtvrtým místem na kladenském turnaji FBMI Cupu, když v náročných podmínkách s dobrými soupeři odešli především po fyzické stránce. Přestože ale útok na „bednu“ nevyšel, z chladné říjnové neděle je co vypíchnout!

Značně oslaben12096576_1467633203545167_8189664427685777098_ní vyrazili hráči IBK Budweis do Jágrtownu, aby zde změřili síly s místními celky. Neúčast dvou přihlášených týmů Budějčákům situaci ještě ztížila, jelikož se hrálo více zápasů, s krátkými přestávkami a navíc s delším hracím časem. Vzhledem k hojnému počtu omluvenek týmových stálic se počítalo s osmičkou hráčů do pole, ale pár dní před turnajem přibyla na marodku i hvězdná posila Kočí, kterému start nedoporučil jeho agent Kočí senior, přestože klubový doktor Kalný vystavil Ráďovi zelenou. Na turnaj tak nakonec dorazilo pouze sedm hráčů do pole, což se při formátu 5+1 později ukázalo jako kámen úrazu…

Po krásné společné noci na pražském sídle klubu následovala cesta do kladenského Rozdělova, kde už na nás kladenští čvuťáci čekali. V úvodním zápase skupiny nás čekaly pekelný rybičky alias FBC Hellfish, které jsme, jak již všichni dobře víte, totálně rozsekali (protože jsme ještě mohli běhat). V prvních minutách jsme sice nevěděli, kde nám hlava stojí a soupeř se dostal do vedení 3:1, nicméně v druhé půli jsme stav srovnali a zápas směřoval k remíze. Divoký závěr ještě přinesl nejprve gól soupeře, následně dorážku Flíčka, která tak definitivně zařídila remízu. V následných samostatných nájezdech o bonusový druhý bod nejdříve Talíř umně zasunul k tyči, nicméně neatraktivní pohublá zrzka, říkající si paní rozhodčí, branku nepochopitelně neuznala. Fantastický Smějsík ale vychytal všechny tři pokusy soupeře a tak ve třetí sérii rozhodl o prvním vítězství íbékáčka Muška.

Jak se postupem času ukázalo, jednalo se o fantastický výsledek, jelikož Hellfish posléze ničilo domácí týmy a celý turnaj ovládlo bez další ztráty 12113547_174955939510445_6558957746842116892_okytičky. Nám však rychle docházely síly, což se projevilo už v druhém zápase se současnými studenty kladenského FBMI. Zápas začal sice nadějně, když Muška v oslabení zesměšnil domácí obranu a vedli jsme, ale po remízové první půli trošku smůlička a prohra 1:7. Stejný scénář se opakoval i v dalších zápasech, kdy jsme v první půli se soupeřem drželi krok, ale ve druhé části počet hráčů sehrál velkou roli a soupeři nás posílali na párek. Poslední zápas ve skupině jsme po boji prohráli i s bývalými studenty místní fakulty ČVUT, když jsme po třech tyčkách snížili až po hezké souhře v poslední minutě na konečných 1:2.

Umístění ve skupině nás do semifinále svedlo opět s FBC Hellfish, a taktika byla jasná – beton a pak udeřit. Po bezbrankové první půli, kdy nás soupeř mačkal jako citrón, jsme díky střele Kalného ze standardky (mimochodem Starokladnem posílený Šimon jakožto jediný stále ještě nezletilý hráč týmu vyhrál se šesti kanadskými body klubové bodování na turnaji, což se mu povedlo vůbec poprvé) senzačně šli do vedení. Branka padla při přesilovce soupeře, ale bohužel ještě v téže výhodě 12113501_174956066177099_515026616238114526_osoupeř vyrovnal a následně se rozjel brankostroj, který nebyli totálně vyfluslí hráči Bigy schopni zastavit. Rybí kapitán (Kalňasem přezdívaný jako Pan Nedomrdlý) nás následně obvinil z toho, že zápas vypouštíme, ale to prostě jenom nechápal, jak moc jsme fyzicky v prdeli. Na zápas o třetí místo jsme se přesto dokázali dát dohromady, a na úvodní gól soupeře zareagoval svojí první trefou debutant Pekárek, zvaný pínis. Nakonec jsme ale opět dojeli na dlouhý hrací čas a soupeř uhaluzil výhru 4:1, kterou slavil jako by právě vyhrál mistrovství světa.

První turnaj v novodobé éře IBK Budweis tedy skončil krásným čtvrtým místem, placka se ale houpala jen kousíček nad námi. Pěkně zorganizovanému turnaji chyběl snad jenom vyšší počet účastníků, více spoluhráčů a samozřejmě triumf. Ještě do konce roku ale přijdou příležitosti na reparát, a to v podstatně hratelnějších podmínkách… Kde a kdy? Pro tyto informace sledujte samozřejmě dále náš fejsbuk#IBKforfans

IBK Budweis – FBC Hellfish 5:4sn