Opět ten domácí tým. Po dobře zvládnuté skupině íbékáčko selhalo v koncovce čtvrtfinálového zápasu s Lišovem a musí vzít zavděk pátým místem.

1933917_10205468869104207_343560396204741990_nBrzy ráno museli hráči IBK Budweis na Štěpána vyrazit do Lišova, kde je hned v prvním zápase programu čekal tým Borovan. Zápas v osm hodin přinesl trochu rozespalý výkon, ale také jednoznačnou výhru 5:0, ke které dvěma góly pomohl i nemalým množstvím kapříků posílený Talíř. Potom přišla téměř tříhodinová pauza, po níž jsme změřili síly s pravděpodobně nejsilnějším týmem na turnaji – Squadrou Azzurou. Tým složený převážně ze současných a bývalých Štírů s námi i díky premiérové trefě Pelikána v dresu IBK dlouho prohrával 2:1, v závěru však třemi góly otočil průběh zápasu. Íbékáčko ještě stihlo snížit na 3:4, Tadeáš Melíšek však gólem do prázdné branky rozhodl o výhře favorita.

Pro jistotu postupu jsme potřebovali zvládnout zápas s nevyzpytatelným Brlohem, který však hned v první minutě po naší chybě v rozehrávce šel do vedení. Dobře hrající Honza Šefrna však dokázal po pěkné akci vyrovnat na 1:1 a tento stav vydržel až do konce, přestože jsme v závěru soupeře výrazně přehrávali. V posledním zápase skupiny s The Naex Crew jsme tak potřebovali neprohrát, což se po možná nejlepším výkonu na turnaji povedlo. Soupeř, který se postupně oklepával z těžké noci (např. hlavní hvězda týmu Hrdý dle našich informací ještě v pět ráno válela v Maximu), s námi sehrál pohledné utkání, ve kterém jsme po gólu Šefrny šli relativně rychle do vedení. Muška sice posléze nepřekonal při trestném střílení absolventa Bigy Lukáše Bicka, následnou přesilovku však zužitkoval Šimon Kalný a rozhodl tak o výhře 2:0.1098064_10205468868024180_4775615352196977700_n

To vše už bylo pod dohledem několika našich věrných kamarádů, kteří se nebáli na druhý svátek vánoční vzít auto a přijít nám zafandit! My jim tímto děkujeme a věříme, že toho nelitují. Vyhlášený komediant Honzík Kubíček (na obrázku vpravo) pak doslova stole the show and made our day, když si vzal hlavní slovo v kabině a navozoval dobrou atmosféru před klíčovým zápasem.

Se sedmi body skončili vínovožlutí v těžké skupině na druhém místě a čekali na svého čtvrtfinálového soupeře. K naší velké radosti se jím nakonec stal domácí výběr Lišov Red Wings, který ve skupině dvakrát zaváhal a skončil až třetí. Právě domácí tým však obhajoval loňský triumf, při kterém mj. vyřadil náš tým v semifinále jednoznačným výsledkem 5:1. V týmu bylo tentokrát cítit velké odhodlání na třetí pokus neoblíbeného soupeře konečně porazit a když Ondra po dobré práci bývalého spolužáka Flíčka perfektně zakončil protiútok, vedení bylo na světě. Stav 1:0 svítil na časomíře dlouho, domácí tým se však do šancí příliš nedostával. Navíc znervózněl, což dokázal incident domácí potetované hv1913873_10205468868744198_751604739360926249_nězdy Wernera, jenž vyzýval Mušku ke rvačce poté, co mu kapitán íbékáčka v reakci na jeho neférový úlet vzal a zahodil hokejku. Následně Kalný napodobil Talíře a i on zlomil na turnaji svoji oblíbenou hokejku, když ale Muška minutu a půl před koncem po individuální akci zvýšil na 2:0, zdálo se být hotovo. Lišov se však nevzdal a hráč přezdívaný „Prase“ poprvé překonal jinak dobře chytajícího Smějsíka v brance IBK. Domácí pak v poslední minutě odvolali gólmana a vypracovali si velký tlak, Budějčáči však dlouho odolávali a když Kalňas získal za odkrytou brankou soupeře míček, zdálo se být hotovo podruhé. „Praseti“ ale nepochopitelně prošlo zadržení Šimonovy hokejky, viditelné až ze sousedních Štěpánovic, a vše vyústilo ve standardku domácích pouhou jednu vteřinu před koncem. Lišovský hráč ale z nepříliš nadějně pozice propálil vše, co mu stálo v cestě a následné debaty o tom, zda už to bylo po čase nebo ne nic nezměnily na tom, že o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Po nešťastném závěru zápasu však asi ale ani nemohly dopadnout jinak, než výhrou Lišova, kterému stačil jediný proměněný nájezd ve druhé sérii k vítězství. Šefrna nedokázal trefit forhendem z úhlu branku, Muška v podobné situaci nastřelil bekhendem tyčku a Kalného v rozhodující chvíli zradila nevyzkoušená čepel.

IBK tak zakončilo rok 2015 pátým místem na lišovském turnaji, přestože mělo určitě na víc. V těchto chvílích se odehrává klubový meeting v českobudějovické Kavkárně, kde bude jedno, možná dvě pivečka zahánět smutek ze smolného vyřazení. Tak třeba za rok!

IBK Budweis – Borovany 5:0
Talíř, Muška, Kalný (Muška), Šefrna (Flíček), Talíř (Muška)

IBK Budweis – Squadra Azzura 3:5
Pelikán (Kalný), Šefrna, Muška

IBK Budweis – Brloh 1:1
Šefrna

IBK Budweis – The Naex Crew 2:0
Šefrna, Kalný (Muška)

2. místo ve skupině B, 2-1-1, 7 bodů

Čtvrtfinále: IBK Budweis – Lišov Red Wings 2:3 po nájezdech
Talíř (Flíček), Muška

Sestava: Smějsík – Pelikán, Joza, Flíček, Kočí, Cvach, Muška, Kalný, Talíř, J. Šefrna

#IBKforfans #haluzácizLišova #tojekposrání  

One Response to Zakletý Lišov: Od úspěchu nás dělila vteřinka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *