První zápasy pod novým názvem odehraje IBK Budweis už 11. října na kladenském FBMI Cupu, který pořádá stejnojmenná fakulta ČVUT. Premiéra to bude nejen pro klub, ale i pro všechny jeho hráče, jelikož loňského prvního ročníku turnaje jsme se neúčastnili. Složit tým nebylo vůbec jednoduché, nakonec se to ale díky početné skupince srdcařů podařilo. Pojďme se tedy podívat, s jakou sestavou vyrukujeme na čé-vé-ú-ťáky!   (pro pokračování článek rozklikni)

Ve výběru nfbmi cupechybí tradiční stálice v podobě Kalného či Józy, jinak měl ale GM Muška se skládáním mančaftu velké problémy. Ze zlatého ostravského týmu nemůže počítat například s nájezdovým hrdinou Pelikánem, který je natolik zaneprázdněný přípravou na brazilské LOH ve frisbee, že pozvánku s díky odmítl. Zlý muž sestavy Honza Flíček pro změnu zatím nedokázal skloubit své nové náročné studijní povinnosti s cestováním do Prahy, a tak zvažuje nabídku konkurenčního FBC Olomócké Tvarůžky, jeho start je tudíž s největší pravděpodobností taktéž vyloučen. S dalším tradičním článkem sestavy Tomášem Šefrnou byla vedena zdlouhavá jednání, avšak starší z bratří Šefrnů je stále hrubě nespokojen se svým vytížením na posledním turnaji v Ostravě, a tak raději prozíravě zvolil možnost přípravy na nezadržitelně se blížící svatbu. A aby toho nebylo málo, IBK neposílí ani vyhlášený střelec Faber, který se omluvil z rodinných důvodů.

Nastává tedy logická otázka, kdo zmíněné borce nahradí? Klíčový post brankáře obsadí Vojta Smějsík, který už sbíral zkušenosti na vánočním Lišov Open, kde nás dovedl k neslavnému čtvrtému místu. Nicméně Vojta je velice odhodlaný a na turnaj si dokonce přiveze i svojí přítelkyni, takže se dají očekávat v jeho podání velké výkony (doufejme, že především na hřišti). Na hrotu útoku by se pak měl bít Ondra Talíř, který nakonec podle všeho odolal vábení salesiánů a s mírnou prodlevou přislíbil účast. Klub tak nyní vyjednává s jeho osobním fanklubem, ve světě známým spíše jako Bitches, o možnosti podpory na turnaji. V útoku bude Ondru doplňovat klubový srdcař Michal Cvach (JD – pozn.red.), který by k velké aktivitě ve vedení klubu rád přidal i nějaký ten gól ( https://youtu.be/Oolfoy6ON2k ).

Jedním z tahounů by pak měl být benjamínek týmu Honza Šefrna, který je posledním mohykánem (= pořád hraje závodně za UniŠtíry) v týmu. Trenéři týmu věří, že Honza zúročí své zkušenosti z jihočeského velkoklubu a bude platným hráčem, nicméně jeho účast ještě není úplně stoprocentní. To samé pak platí pro hvězdu hodějovického hokejbalu Honzu Pitru, který má s Muškou gentlemanskou dohodu o tom, že o svém startu se rozhodne pár hodin před samotným turnajem.

Pokud se vám ale kádr zdá pořád býti slabý jako čajíček, nezoufejte, nejste sami. GM to vyhodnotil stejně a proto sáhnul hluboko do klubové kasy, aby přivedl dvě velká jména. Tím prvním je Ondra Pekárek, který obětavě oželel hraní her na kompu, aby při druhé říjnové neděli posílil IBK. Ondra má za sebou hvězdnou minulost, nicméně tou opravdovou přestupovou bombou je někdo jiný. Po dlouhém vyjednávání s TJ Sokol Kamenný Újezd se nám totiž povedlo přivést na hostování RADOMILA KOČÍHO! Kameňák logicky svou klubovou tvář nechtěl pustit levně, a tak putuje do Újezdu celá basa zlatavého moku, což vyvolalo ve výkonném výboru klubu velké debaty. Hlavní příčinou zdánlivě nekonečného jednání s Kameňákem byl spor, zda se bude jednat o basu Budvaru či Plzně, Tácek si však poté vzal stranou místopředsedkyni Újezdu a vyjednal, že nakonec to naštěstí opravdu bude plzeňské pivo. Součástí Ráďovo hostování je pak i výkupní klauzule na trvalý přestup s přijatelnou hodnotou 60 milionů liber.

Tolik tedy sestava pro naší premiéru na FBMI Cupu, kde se představíme 11. října. Kurzy sázkových kanceláří na náš triumf se velmi liší, nicméně tam rozhodně nepojedeme jako favorité, ba spíše jako exoti. Ale znáte to, každý zápas začíná za stavu 0:0 a s naší mentalitou tam určitě nejedeme jenom ochutnat slíbené místní klobásky s pivem. Pro aktuality sledujte samozřejmě dále naše klubové fejsbíčko! #IBKforfans

Pravděpodobná sestava: Smějsík – Joza, Pekárek, Kočí, J. Šefrna – Muška, Kalný, Talíř, Cvach

(mm)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *