Uplynulé tři dny strávilo íbékáčko v Dačicích a byly to dny plné slunce, gólů, hejtů i srandy. Florbalová pouť turnajem nakonec skončila ve čtvrtfinále, kdy vínovožlutí nezvládli budějcké derby a museli tak vzít zavděk šestým místem. Jak celý víkend probíhal si nyní pojďme v Kostce shrnout. #rozklikávejodkazy

Ještě před výjezdem málem přišla pokuta za špatné parkování

Ještě před výjezdem málem přišla pokuta za špatné parkování

Už když šofér a zároveň nový brankář týmu Martin Řehout přijížděl ve svém Defenderu na sraz u Bigy o půl hodiny později, bylo jasné, že první květnový víkend bude stát za to. Ještě před samotným výjezdem jsme málem stihli schytat pokutu za špatné parkování, lehce zpocený měšťák si ale nakonec naštěstí dal říct a když dvojice Kubeš-Kočí velice citlivě odvedla Kalného z právě probíhajícího testu z dějepisu, mohl naložený auťák vyjet směr Dačice. Ve 13:39. Na cestu, která normálním autem trvá hodinu a čtvrt. Nejpozdější příjezd na místo měl být ve 14:45, první zápas úderem třetí hodiny odpolední. Není tedy divu, že necelé dvě minuty po triumfálním odjezdu od Bigy Řehy v ostré zatáčce pod viaduktem auto málem překlopil na střechu. Martin, který byl původně podepsán pouze na třídenní zkoušku s opcí, však projevil zkušenosti ze svých cest po světě a tak jsme se krásných sedm minut před úvodním hvizdem už začínali v šatně převlékat.

Taky se ptáte, kam se těch devět lidí naskládá?

Taky se ptáte, kam se těch devět lidí naskládá?

Hektický příjezd si ale logicky vybral svou daň a tak jsme se v prvním zápase doslova protrápili k upachtěné výhře 4:2 nad nedalekou Žirovnicí. Hlavní podíl na výhře měl díky dvěma trefám novou fetpajpkou vybavený Flíček, premiérovou branku ve vínovém dresu navíc zaznamenal Kočí, vzhledem k mizernému výkonu elitní formace se však div nerozplakala čerstvě oholená hvězda Kalný. Šimon se ale z depky rychle oklepal a v následném zápase s Bořitovem zapsal na konto hned čtyři asistence (tento husarský kousek pak ještě zopakoval v neděli ráno), z toho tři na trefy celkem pětigólového Mušky, který tak utnul téměř roční čekání na první vstřelený hattrick jakéhokoli hráče v dresu IBK Budweis. Zajímavostí zápasu bylo, že hned tři z pěti branek padly naprosto stejným způsobem ze stejné pozice, což inspirovalo debutanta Kubeše k definici nového pojmu „majklovka“.

Páteční večer patřil Řehymu, který si užíval hvězdy na nebi

Páteční večer patřil Řehymu, který si užíval hvězdy na nebi

IBK tak zažívalo naprosto novou situaci – vyhrálo všechny zápasy v daném dni. Páteční večer se tedy nesl ve velmi uvolněné atmosféře, po procházce malebnými Dačicemi a následné večeři náladu ještě vylepšil hokejový nároďák, který před (nejen) našimi zraky v místní kuželně vymazal ruského rivala. Večer však zdaleka nebyl u konce, zatímco někteří starší členové kádru pociťovali únavu z náročného dne, jiní jedinci byli v ráži a prahli po prozkoumání místního vyhlášeného klubíku s romantickým názvem Kostka. Roli hlavního hecaře na sebe vzal druhý nejnadrženější muž víkendu Flíček, který ale musel v dačických ulicích vstřebat hned dvojité zklamání. Kostku odsoudil zvolený průzkumník Kubeš a následný Jendův pokus o navázání nových kontaktů skončil, no, ne úplně úspěšně. Hlavní slovo si tak vzal šoumen víkendu Řehout, který byl po krátké exkurzi na stromech ohromen hvězdami natolik, že mu k úplné spokojenosti scházelo už pouze cigáro.

Během dívčích zápasů se většinou bylo na co dívat

Během dívčích zápasů se většinou bylo na co dívat

V sobotu ráno jsme byli nuceni opustit náš oblíbený trojúhelník ubytovna-hala-kuželna, nacházející se na několika málo metrech čtverečních, a vyjet za třetím zápasem základní skupiny do druhé haly na konci Dačic. Jako už tradičně náš zaplněný Defender bavil přítomné florbalisty a florbalistky, ne však tolik už jedno jisté, věčně napruzené Tele. Na podstatně větším hřišti se nám nepovedlo navázat na dobře odehraný zápas s Bořitovem a s pražskou Pastí jsme prohrávali už 1:3. Zlepšená koncovka zápasu ale nakonec znamenala vyrovnání minutu před koncem a bod za remízu 3:3. Frustrovaný Mirek po zápase nešetřil nikoho, pozitivem tak byly alespoň první dvě trefy Kalného na turnaji a také premiérový gól velice sympaticky hrajícího maturanta Kubiho v dresu IBK Budweis. K polednímu zápasu s Mišmašem jsme zpět ve „své“ hale nastoupili lépe, pomohlo nám i vyloučení ne zrovna inteligentního brankáře soupeře chytajícího za Jihlavu, který rozhodčímu řekl, že je pí*a. Soupeř ale poté prokázal svou kvalitu a ani další dvougólový zápas Šimona tak nestačil na víc než prohru 3:7.

I v sobotu panovala mezi vínovými pohodička

I v sobotu panovala mezi vínovými pohodička

Dlouhá odpolední pauza pak kompletní tým zahnala k Šulákům, kde za velice přátelskou cenu dostali všichni plnoletí hráči íbékáčka dva řízečky. Jen agresivní sedmnáctka Radomil se tak musela spokojit pouze s dětskou porcí (Ráďa prostě dostal jenom jeden řízek – pozn.red), což vedlo v pořadí k šestasedmdesátému fyzickému konfliktu za víkend mezi dvěma nejmladšími členy výpravy Kočím a Kalným. Stejně jako po celý víkend pak panovalo nádherné počasí a není tak divu, že značná část odpoledne byla využita k relaxaci na sluníčku. Poslední zápas ve skupině nás svedl proti pozdějšímu celkovému vítězi s nicneříkajícím názvem Skoromistři a vzhledem k předešlým výsledkům ve skupině se ukázalo, že ať už zápas dopadne jakkoli, íbékáčko skončí ve skupině třetí a předkolo jej tak nemine. Vínovožluté jako kdyby tento fakt povzbudil a předvedli pravděpodobně nejlepší výkon na turnaji. Přesunem do druhé lajny povzbuzený Talíř, v tu chvíli výjimečně bez svého cardiganu, dvakrát rozvlnil síťku a pokud by k tomu přidalo více tref z obrovského počtu vypracovaných šancí duo Muška-Kalný, mohli jsme být jediným týmem, který Skoromistry v Dačicích porazil. Jak vidno z kondicionálu, soupeř si nakonec zápas pohlídal, když veškeré naděje na bodový zisk definitivně zmařil nekompromisní hlavičkou v půlmetrovém výskoku ve středovém kruhu Kočí, čímž v tu chvíli asi udělal radost jen na dálku fandícímu Diegovi.

Martin právě splnil svoji normu šesti piv na den

Martin právě splnil svoji normu šesti piv na den

S vědomím, že skupina je za námi a o úspěchu či neúspěchu se kompletně rozhodně v neděli, jsme se opět vydali užít večer do dačické kuželny. Doprovodný program tentokráte obstaral hokejový zápas Česko-Lotyšsko, pozornost se však spíše upírala na pivka a focení rádoby vtipných snepíků, viz přiložené fotografie. Muška s Kalným pak byli dvěma nejnadrženějšími lidmi v okrese vytaženi k pozorování zápasů v rámci kategorie žen. Nutno dodat, že to byl trochu jiný level, než na který jsme zvyklí z Bigy. Holky předváděly opravdu kvalitní florbal, a přestože minimálně u tří hráček jsme byli bytostně přesvědčeni o nesprávně udaném pohlaví, bylo na co se dívat. Po společném zhlédnutí dramatické koncovky hokejového klání se část týmu zdržela u piv v kuželně, zatímco Řehy rozjížděl v Ledovém království (čti ubytovna) hudební bomby pod dohledem Kubiho, který byl fascinovaný tvarem pokojové lampy.

Kočí byl se svými čtyřmi trestnými minutami nejtrestanějším hráčem IBK

Kočí byl se svými čtyřmi trestnými minutami nejtrestanějším hráčem IBK

Na řadu se tak konečně dostala neděle, která měla rozhodnout o tom, jak se na víkend bude nahlížet z florbalového hlediska. K rannímu předkolu jsme museli opět cestovat do vzdálené haly, kde nám v cestě do klíčového čtvrtfinále stál nejhorší tým skupiny A, který uhrál jediný bod za nevysvětlitelnou remízu 5:5 s dvojnásobným obhájcem titulu z Brna. Zápas, ve kterém jsme si nemohli dovolit zaváhání, aby turnaj neskončil fiaskem, jsme naštěstí odstartovali výborně a díky skvělé produkci (nebo mizernému gólmanovi, těžko říct) jsme ovládli první poločas 5:1. Ve druhé půli už jsme si i přes defenzivně naprosto tragický výkon postup pohlídali a po konečném výsledku 8:6 jsme se mohli začít připravovat na stěžejní zápas turnaje – čtvrtfinále.

Martinův Defender poskytuje širokou škálu využití

Martinův Defender poskytuje širokou škálu využití

Pouze jedna výhra nás tak dělila od vytyčeného semifinálového cíle. Osudovým soupeřem se stal jediný soupeř z Budějc – FBC Jokers. Přestože si všichni uvědomovali důležitost střetnutí, začátek íbékáčko naprosto nezvládlo a již v polovině prvního poločasu soupeř vedl o tři branky. Hráči IBKB si za celou první dvanáctiminutovku vypracovali pouze dvě nadějné příležitosti a chtě nechtě se projevilo, že kvalita byla přece jen větší na straně soupeře. Ve druhém poločase už hráči ve vínovém podali zlepšený, soustředěnější výkon, kýžený kontaktní gól ale nepřišel, když Šimon s Majklem neproměnili ani jednu ze svých šancí, prvně jmenovaný dokonce při vyloučení Kočího nastřelil břevno. Závěrečná snaha alespoň o korekci skóre nakonec vyústila pouze ve čtvrtý gól soupeře, který tak zpečetil možná trošku krutý výsledek, leč spravedlivý postup našeho městského soupeře. Ten v následném semifinále podlehl pozdějším vítězům rozdílem jediné branky, aby nakonec bral bronz za úspěšně zvládnuté nájezdy s Mišmašem.

Týmové focení trvalo o něco déle, než by si hráči na střeše přáli. Bohužel proběhlo bez medailí

Týmové focení trvalo o něco déle, než by si hráči na střeše přáli. Bohužel proběhlo bez medailí

Na vysněnou bednu tedy íbékáčko opět nedosáhlo, po zhruba desetiminutovém zklamání z porážky však nakonec správně zavládl dobrý pocit z pěkně stráveného víkendu a kompletní devítka se tak naposledy nasoukala do již legendárního Defendera. A kdo by čekal, že cesta domů bude po čtvrtfinálovém vyřazení tichá a zapšklá, byl by na omylu. Po úvodní scéně týkající se výběru míst v autě proběhla anketa o nejnadrženějšího hráče víkendu, kterou těsně, ale zaslouženě ovládl devatenáctiletý debutant Kubeš před olomouckým deviantem Flíčkem. Pomyslný bronz pak zbyl na ségropicha Řehouta, který kromě názorného rozvezení všech spoluhráčů dokázal najít i perfektní flek v poli pro týmové focení. Šestice statečných pak završila celý víkend chutným burgrem, který byl jednohlasně označen jako dobrej dýl, pokud jste si tedy zrovna nedali velké hranolky.

 

 

IBK Budweis – Žirovnice 4:2
Flíček (Kočí), Talíř (Kalný), Flíček (Joza), Kočí

IBK Budweis – Bořitov 6:3
Šefrna (Kalný), Muška (Kalný), Muška (Šefrna), Muška, Muška (Kalný), Muška (Kalný)

IBK Budweis – Past 3:3
Kubeš, Kalný (Muška), Kalný (Flíček)

IBK Budweis – Mišmaš 3:7
Muška (Joza), Kalný (Talíř), Kalný

IBK Budweis – Skoromistři 3:7
Talíř, Talíř, Muška (Kalný)

3. místo ve skupině B, 2-1-2, skóre 19:22

Předkolo: IBK Budweis – Innébáby Nejdek 8:6
Talíř, Kočí (Kalný), Muška (Kalný), Kubeš (Talíř), Muška (Kalný), Talíř, Muška (Kalný), Joza (Muška)

Čtvrtfinále: IBK Budweis – FBC Jokers ČB 0:4

Sestava: Řehout (4,57 g/z) – Joza (1+2), Kalný (4+10), Muška (10+2), Kočí (2+1) – Flíček (2+1), Šefrna (1+1), Talíř (5+2), Kubeš (2+0)

#IBKforfans #DEFENDER #vtdacice2016 #paradapohodaslunicko #ledovekralovstvi #cardigan #cigaro #kuzelna #tele #kostka

 

4 Responses to Skvělý víkend v Dačicích nepokazilo ani čtvrtfinálové zklamání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *