V pátek uplyne přesně rok ode dne, kdy se několik členů florbalové party z Bigy domluvilo na registraci budoucí věhlasné značky IBK Budweis. O něčem podobném se mluvilo už daleko dříve, nakonec se však vše upeklo až 16. září 2015, a jednalo se o velmi rychlou a spontánní záležitost. Možná i proto hrajeme v tričkách z Decathlonu a název klubu vám může připadat jednoduchý, nicméně uplynulých dvanáct měsíců ukázalo, že šlo o dobrý nápad! Pojďme si tedy připomenout to nejlepší z prvního roku existence IBKB…

Nejlepší umístění:  4. místo – FBMI Cup, Kladno

Zatímco matička Země si dala jedno kolečko kolem Slunce, hráči Íbékáčka se celkem pětkrát navlékli do vínových barev, aby se v nich pokusili dosáhnout nějakého florbalového úspěchu. Jak asi dobře víte, nešlo to úplně dle představ a tak nejlepším výsledkem zůstává úvodní 4. místo z Kladna. Nelze ale nezmínit smutný fakt, že na turnaji startovaly jen čtyři celky, a tak se za nejpovedenější turnaj dá spíše považovat 6. místo z Dačic, případně o stupínek lepší umístění v Lišově, kde nás navíc od semifinále dělila necelá vteřinka. Propadáky z dalekých výjezdů do Police nad Metují a slovenského Dolného Kubína pak raději nechme upadnout v zapomnění.

První turnaj v barvách IBKB

První turnaj v barvách IBKB

Zápas sezony:  IBK Budweis – FBC Hellfish 5:4 po nájezdech

Hned ten vůbec první! Íbékáčko ve své premiéře dokázalo otočit zápas proti budoucímu vítězi turnaje, když po divoké koncovce skončilo střetnutí nerozhodně 4:4. V samostatných nájezdech pak soupeř ani jednou nepřekonal dobře chytajícího Smějsíka a vínovým tak stačil jeden proměněný nájezd na první klubovou výhru. Za zmínku pak stojí zápas proti Borovičce na polickém Buldok Cupu, který nakonec skončil porážkou 4:5. Výborně hrající IBK však vedlo už 4:1 a předvádělo skvělý florbal, soupeř ale poté prokázal, proč se na kvalitně obsazeném turnaji pravidelně umisťuje v top5 a zápas otočil.

 

12113547_174955939510445_6558957746842116892_o

Radost po výhře nad FBC Hellfish

Nejtrapnější výkon:  IBK Budweis – SaS Team 5:8

Jó, tak tady bylo adeptů hned několik. Nakonec byl vybrán zápas proti slovenskému SaS Teamu ve skupinové fázi Rulers Open. Mančaft postavený na čtyřicátníkovi v teplákách, týpkovi držícím hokejku každé střídání na jinou stranu a dalších individuích nás nepochopitelně porazil vysoko 5:8 a odsoudil k pozdějšímu výprasku od silných Růžových Pežotů.

 

Nejen Ráďovi se po propadáku se slovenským soupeřem chtělo brečet

Nejen Ráďovi se po propadáku se slovenským soupeřem chtělo brečet

 

 

A nyní se pojďme mrknout na první držitele individuálních ocenění klubu IBK Budweis, o jejichž rozdělení rozhodlo hlasování v rámci redakce, která čítá jednoho člena. Předání cen proběhne na slavnostním galavečeru v tádžickém Dušanbe, kde už všechno potřebné zařídil v srpnu tiskový mluvčí klubu Vít Zelený.

Drbout Award (za nejhezčí gól sezony):  Ondra Talíř

Ano, výher na konto moc nezapisujeme, ale dřeváci nejsme! Mohla by vyhrát kličkovaná v oslabení proti Kladnu nebo jedna z dačických kombinací do prázdné branky, nakonec ale volba padla (protože to máme natočené) na zkušeného Talíře, jenž takto zakončoval do odkryté klece jednoduchou, ale účinnou kombinaci kompletní trojky na turnaji v Polici nad Metují. A co víc, gól padl proti budoucímu finalistovi celého jednadvacetičlenného turnaje!

 

 

Puffer Award (za nejlepší brankářský výkon sezony):  Vojta Smějsík

Pouze dvakrát se povedlo IBKB udržet v zápase čisté konto, a obě měl na svědomí Vojtěch Smějsík na prosincovém turnaji v Lišově. Zatímco na nulu proti Borovanům se moc nenadřel, s nabitým kádrem Naex Crew, plným našich bývalých štírských spoluhráčů, to byla jiná šichta! Neprosadil se ani vyhlášený střelec nejlepšího klubu v kraji a odchovanec Bigy Jindra Hrdejch, a to už stojí za zmínku. Co na tom, že měl ještě lehký zbytkáč z Maximu, výhra 2:0 byla cenná!

 

1933917_10205468869104207_343560396204741990_n

Dva týmy složené ze Štírů – The Naex Crew a Squadra Azzura

 

Grus Award (pro nejlepšího fanouška sezony):  Diego Kubíček

Je nám jasné, že většina z našich 199 fejsfandů (mimochodem, ten dvoustý vyhraje pivko!) by o toto ocenění pojmenovaném po jednom našem slavném fanouškovi (doufám, že to opět čtete!) stála, ale vyhrát ho může jen jeden. Diego pravidelně sleduje výsledky našeho maloklubu, hltá všechny články a bere si na starost fotbalovou odnož IBKB, nicméně tuto cenu si získal především svým výletem do Lišova, kam nás přijel povzbudit. Co povzbudit, hlavně rozesmát! Připomínat slavnou etudu s mikinami snad není třeba…

 

diego-compil

Diego Grande Compilación

Lippmann Award (pro největší partyhvězdu sezony):  Tomáš Kubeš

Můžete namítat, že tuto cenu by si za své picí výkony na turnajích zasloužil Martin Řehout. Stejně tak tiskový mluvčí Zelený za svou mrtvou hodinku na Ovčíně. Ani s Radomilem a českou hymnou byste nebyli mimo hru. Nakonec si však pro sebe tuto cenu získal svým kuchařským představením v Lišově Tomáš Kubeš, snad i jako malou útěchu za tu tisícovku, na kterou ho toto divadlo nakonec vyšlo. Všem účastníkům výjezdního zasedání asi netřeba připomínat Kubiho výkon, za který si vysloužil toto ocenění!

 

Kubi a lá Jirka Babica

Kubi a lá Jirka Babica

 

Malina Award (za nejlepší hlášku sezony): Jan Šefrna

Juniorka Tatranu jsou hovnaři, ty bysme porazili i my.

Nejmladší člen kádru se sice zúčastnil pouze dvou turnajů, přesto zejména na Slovensku zanechal výraznou stopu. A to nejen v nájezdové soutěži, kde potvrdil svoji extratřídu, ale i v kabině. Právě za výše uvedenou hlášku si pak odnáší cenu Tomáše Maliny, a to především díky svému smrtelně vážnému tónu. Nebýt tohoto tvrzení, o ocenění by si to pravděpodobně rozdali Řehout s Kočím. Jeden za své hvězdy na nebi, cigárko či poloprofesionálního řidiče, druhý pak za své pravidelné obměny textů písniček.

 

Honza Šefrna a jeden z jeho nájezdů

Honza Šefrna a jeden z jeho nájezdů

 

Kroneisl Award (pro nejtrestanějšího hráče sezony):  Michal Cvach

Klubový pokladník měl vždy sklony k agresivnímu chování, což potvrdil v této sezoně i v dresu IBK. Na lavičku hanby musel usednout hned třikrát, zajímavostí je však fakt, že se Cvachem na trestné má Íbékáčko pozitivní skóre 2:0. Nezbývá než dodat: JD, fauluj častějc!

 

JD si trestné minuty neodpustil ani v pozici gólmana

JD si trestné minuty neodpustil ani v pozici gólmana

 

Pytel Award (pro nejlepšího hráče sezony):  Šimon Kalný

A na závěr to nejcennější individuální ocenění – trofej Jana Pytla pro nejlepšího hráče uplynulé sezony – získává osmnáctiletý Šimon Kalný. Autor 33 kanadských bodů za 13 branek a 20 asistencí se konečně stylizoval do role lídra týmu i co se týče produktivity a právě na potenci Šimšolína s Muškou většinou stály týmové výsledky. Jeho kolega z útoku sice nakonec nasbíral o devět bodů více (26+16), v tom však sehrála roli i Kalného absence na Slovensku. Třetí místo v počtu nastřílených branek, připsaných asistencí a tudíž i bodů bral pak Ondra „Pošlusnepík“ Talíř (12+7). Není ale všechno o bodech a tak by bylo nefér zapomenout na defenzivní stálice Flíčka s Jozou, bez nichž by Íbékáčko neuhrálo ani těch slabých sedm výher.

 

Hráč sezony Šimon Kalný se svým typickým výrazem

Hráč sezony Šimon Kalný se svým typickým výrazem

 

 

Nakonec ještě pár nezmíněných statistických perliček…

Největší rozborka: 10:4 proti Liptovským Revúcím (Rulers Open)
Nejtěžší debakl: 1:11 proti Nowymu Targu (Rulers Open)
Největší nájezdový specialista: Jan Šefrna (Štíři ČB) – 5 nájezdů, 0 gólů
Nejrychleji vypité pivo: Martin Řehout (Europa, Dolný Kubín) – 5,54s
Nejčtenější článek: Talířův nový účes hlavním tahákem podzimu
Nejsledovanější video: Rozhovor s Jiřinou
Počet ujetých kilometrů za florbalem: zhruba 2 115 km
Počet odehraných zápasů: 26 (7 výher, 2 plichty, 17 proher)
Skóre: 81-131

One Response to Rok od vzniku IBK Budweis. Co zajímavého přinesl a kdo v něm oslnil?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *