Když nás v květnu vyprovodili budějčtí Jokers z dačického turnaje ve čtvrtfinále výsledkem 0:4, zkušený zadák Míra Joza označil náš výkon v první půli za strašný. Uplynuly čtyři měsíce a dlouholetá stálice zadních řad odchází hostovat právě k Žolíkům ze Čtyráku.

Míra se teď chvíli ve vínovém dresu nepředstaví

Míra se teď chvíli ve vínovém dresu nepředstaví

Neutichající finanční problémy klubu mají svou první oběť. Nejzkušenější obránce IBK Budweis Miroslav Joza zatěžoval svým nadstandardně vysokým platem klubový rozpočet, a tak když přišla z jeho iniciativy žádost o uvolnění, vedení se zachovalo korektně a při vyjednávání o novém působišti nezpůsobovalo žádné problémy. Důvody svého odchodu oznámil Joza klubovému webu přes svého agenta Chrise Frooma: „Mirďa potřeboval najít tým, který trénuje každý týden,“ začal zdůvodňovat hostovačku svého klienta trojnásobný vítěz Tour de France a následně ignoroval připomínku novinářky Šamanové (vednemesicnik.volny.cz), že Íbékáčko přece trénuje každou středu přímo v centru jihočeské metropole. „Můj klient zkrátka cítil, jak se tréninková absence projevuje na jeho výkonech a když pak přijde turnaj, nedokáže stoprocentně plnit pokyny náročného trenéra bez licence,“ pokračoval Froome, načež si odskočil na dopingovou kontrolu. „V neposlední řadě pak Mirek potřebuje nějak zabít dlouhé zimní večery, kdy se se mnou moc na kolo nedostane,“ uzavřel po návratu na tiskovou konferenci svou řeč britský cyklista.

Rýsuje se výměna kus za kus?

Rýsuje se výměna kus za kus?

Oba českobudějovické kluby se dohodly prozatím na tříměsíčním hostování a Joza tak bude chybět na plánovaném podzimním turnaji. A že jde o citelné oslabení pro IBKB potvrdil i kapitán Muška: „Míra nám samozřejmě bude vzadu chybět, hráči jako on jsou na trhu velmi vzácní. Kolik kluků dokáže zlomit hokejku o nohy soupeře, poslat rozhodčí i soupeře do patřičných končin, a nakonec všechno ještě podpořit vstřeleným gólem?“ položil Muška novinářům řečnickou otázku. „V tuto chvíli je důležité, aby se o jeho místo přihlásili svými výkony naši nadějní odchovanci typu Kubeše či Kočího,“ vzbudil Muška v sále mírný údiv. Následně nevyloučil ani dlouhodobě trvající spekulace o příchodu jiného hráče z bývalé 4.C.

Joza se nyní bude podepisovat fanynkám Jokers

Joza se nyní bude podepisovat fanynkám Jokers

Závěrem nutno dodat, že Joza se samozřejmě s vínovožlutým dresem neloučí natrvalo. Už na prosincovém turnaji v Lišově se dá očekávat Jozův návrat do našeho trikotu, doufejme tedy, že se Mírovo přání naplní a v prosinci zužitkuje rozehranost ze šesté nejvyšší české soutěže. Obnovenou ligovou premiéru by měl Joza zažít už tuto sobotu ve Vimperku, kde vůbec poprvé v kariéře nastoupí k ligovému zápasu bez štíra na prsou. Autorovi patnácti branek v týmové historii přejeme v novém působišti všechno nejlepší a doufáme, že se nikdy nedožijeme jeho startu v černém dresu Jokers proti nám!

 

 

Můj moment – Miroslav Joza

Mírova úvodní fotka na fejsbíčku odkazuje na jediný triumf s touto partou

Mírova úvodní fotka na fejsbíčku odkazuje na jediný triumf s touto partou

Nakonec si pojďme připomenout Mírův nejslavnější florbalový moment s naší partou. Píše se 8. duben 2015 a tým složený především z maturantů 8.A a 4.C má poslední šanci dobýt ostravský turnaj církevních škol. Nervydrásající semifinále s domácím výběrem Ostravy dospěje po remíze 1:1 do samostatných nájezdů, které se jedou netradičně na čtyři série. Po úvodní sérii jde do vedení soupeř, Pelikán ovšem potom zavře bránu a po úspěšných pokusech Mušky a Kalného se nájezdové skóre otáčí. Ve čtvrté sérii pak má rozhodnutí na holi řízný bek Joza. „Nejdřív jsem si na ten nájezd moc nevěřil, ale když to Majkl se Šimonem proměnili a já viděl, že musim jít já nebo Fabi, tak jsem to vzal na sebe. Navíc ze mě spadnul i stres, protože jsem věděl, že když dám, jdem do finále, když ne, tak to pořád může chytnout Peli,“ vzpomíná po roce a půl na inkriminovaný moment Joza. Zkušený obránce nakonec zvolil na své poměry netradiční řešení a dokonale provedeným blafákem do forhendu poslal výběr Bigy do finále. Tam v dalším vypjatém zápase pomohl ubránit těsné vítězství 2:1 a dočkal se tak prvního (a po hříchu zatím posledního) úspěchu s tímto mančaftem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *