Stejně jako loni odehraje Íbékáčko první turnaj v sezoně ve Středočeském kraji. Tentokrát to však nebude na Kladně, nýbrž v Kolíně. Proč tomu tak je a kdo v sobotu 22. října na východ od Prahy pojede reprezentovat?

Tomáš Kubeš se poprvé představí i v přesilových hrách

Tomáš Kubeš se poprvé představí i v přesilových hrách

Nejslabší výběr v dějinách klubu. I tak se v zákulisí mluví o sestavě, která příští sobotu vyrazí do Kolína bez Rýna čelit dalším devíti amatérským celkům. Proč nejslabší? Už v době vyplňování přihlášky trenéři věděli o citelné absenci hostujícího Jozy a zaneprázdněného Jana Šefrny. Celý zbytek mančaftu však o start v Kolíně projevil vážný zájem a tak se zdálo, že IBK složí téměř tři lajny (hraje se systém 4+1). Na začátku října se však tato představa začala bortit jako domeček z karet, když účast odřekl vítěz trofeje Jana Pytla Šimon Kalný a krátce po něm i plánovaný navrátilec Pavel Pelikán. Aby toho nebylo málo, účast se zdála být ohrožená i v případě agresivních útočníků Kubeše s Kočím. Zatímco prvně jmenovaný by však měl nakonec do Kolína vyrazit, vášnivý sázkař Radek nám na čtvrtém ročníku S-Cupu s nejvyšší pravděpodobností nepomůže.

Po zmíněných pěti škrtech tedy ambice vínovožlutých značně ochably. Nakonec je svým způsobem tedy dobře, že původně plánovaný turnaj na Kladně se letos z důvodu malé účasti neuskutečnil, protože na pětkový florbal bychom skládali tým opravdu stěží. Ten čtyřkový přece jen půjde, když se v útoku kromě již uvedeného zemědělce Kubeše představí tradiční stálice a čerstvý prvák Ondra Talíř, který se na turnaj individuálně připravuje v Praze (co tam urostlý útočník dělá je však tajné). A aby nebylo nově na vejšku nastoupivších málo, třetím do party forwardů bude Tomáš Šefrna, jenž tak absolvuje třetí íbékáčkový turnaj v řadě.

Diego umí mnoho věcí. Poradí si i s florbalem?

Diego umí mnoho věcí. Poradí si i s florbalem?

Obranu bude mít na starosti především zkušený Jan Flíček, který v Kolíně nastoupí pod drobnohledem své agentky Vašíčkové. Na veřejnost prosakují zvěsti, že hlavní trenér zvažuje vzhledem k nedostatku hráčů nasazení rodačky z Boskovic na plac, vše ale pravděpodobně ztroskotá na neshodě ohledně platových podmínek. Flíčkovi pak bude vzadu sekundovat nezvykle kapitán Muška, jenž si tak vyzkouší roli beka poprvé od roku 2010, kdy tak odehrál jednu třetinu ligového zápasu v Táboře. Po několika inkasovaných brankách však tehdejší štírský kouč nadobro vrátil Michala do útoku. Povede si v Kolíně lépe, když bude mít na starosti jak defenzivní, tak ofenzivní úkoly? Na odpovědi se bude podílet i poslední obránce Michal Cvach, pro kterého také půjde o premiéru na postu obránce. „JD“ se sice na Slovensku rozstřílel a brousil si zuby na další vstřelené branky, tentokrát je však bude muset pravděpodobně vstřelit „od modré“.

V brankovišti se již potřetí za sebou představí nevyzpytatelný Martin Řehout, tím ale výčet sestavy nekončí. Že je nezvyk vidět Kubeše na přesilovce či Mušku v obraně? A co pak teprve sledovat Jana Kubíčka, kterak v prodloužení rozhoduje o triumfu IBK Budweis? Ano, dámy a pánové, je tomu opravdu tak – po dlouhém a trpělivém čekání dostává Diego příležitost ukázat své florbalové schopnosti na florbalovém turnaji v dresu IBKB! Odchovanec Prachatic dlouho čekal na svoji šanci, na farmě (v hospodě – pozn.red.) však podával stabilní výkony a tak byl při současné krizi povolán do áčka. Trenéři si od něj slibují především góly, asistence, blokování střel, důraz, vytrvalost, pozvednutí týmové morálky a v neposlední řadě také kvalitní rozehrávku v tzv. véčku. Zda-li dokáže Kubíček naplnit taková očekávání se teprve uvidí, od držitele cé-jedničky se však nedá požadovat nic menšího. O své dojmy se s námi sám hráč podělil krátce po dohodě na Den Bernarda a my vám nyní přenášíme přepis tohoto rozhovoru.

Všimněte si, o jak nečekaně kvalitní rozhovor plný inteligentních frází šlo, vezmeme-li v potaz, že se upíjelo páté pivo za pětku…

Diego už jednou za IBKB nastoupil, ale jednalo se o jiný sport

Diego už jednou za IBKB nastoupil, ale jednalo se o jiný sport

Diego, poté, co nám odřeklo účast pět hráčů, jsi konečně dostal možnost nakouknout do A-týmu. Co pro tebe tato příležitost znamená?

Když mě kontaktoval GM, tak jsem si nejdřív myslel, že si ze mě dělá blázny. Později se však ukázalo, že svou nabídku myslel vážně a tak jsem to začal celé zvažovat. Přesto si ale myslím, že tam budu pouze do počtu (smích), protože mé florbalové… (přemýšlí) schopnosti jsou prachbídné.

Diego, nebudeš se jako nováček cítit trošku osamělý v týmu mezi lidmi ze 7.N a 10.A?

No tak v podobné situaci už byl můj bývalý spolužák Miroslav Joza…

(skočí do řeči) Nebyl, on hrál devět let florbal.

(smích) Vskutku ano, leč my jsme toho spolu hodně odehráli a tak se Mirďase zeptám na nějaké rady. Po psychické stránce to bude rozhodně velmi náročné, protože kluci z áčka i enka jsou mentálně na úplně jiné úrovni než já, jsou na úplně jiné psychické vlně a bude pro mě velmi obtížné adaptovat se na jejich styl přemýšlení a uvažování.

Dobře, Diego. Pověz nám teď, s čím do Kolína jedeš a jakého výsledku bys chtěl dosáhnout?

Mladý Diego jako velký fanoušek ACDC

Mladý Diego jako velký fanoušek ACDC

Jedu tam se sálovkama a šortkama, doufám že mi někdo půjčí florbalku. A čeho bych chtěl dosáhnout? To je otázka zapeklitá, rozkaz od slečny Šamanové (jedna z přítomných novinářek) zněl jasně – vyhrajte, ať o vás můžu psát.

Nicméně sázkové kanceláře nás řadí někam mezi osmé a deváté místo z deseti. Myslíš si, že máme na to tyto prognózy zlomit?

K tomu bych řekl jen to, že před dvěma týdny se hrálo derby Sparta-Slávie, ve kterém bookmakeři nasadili Slávii kurz šest ku jedné, přesto Slávie (výrazně zvýší hlas) zdemolovala i zdecimovala a zničila svého soupeře. Proto bych na sázkové kanceláře vůbec nedal, myslím si, že je prostě důležité, aby člověk hrál to svoje.

Diego, ty jsi dlouho čekal na nabídku od… ode mě (smích). Teď přišla, jak vysoko to řadíš? Třeba někam mezi diplom C1 a bakalářský titul? Nebo výše?

Takhle, já pořád nevím, co si o té nabídce mám myslet. Mě stále přijde, že je to jeden velký vtip, docela povedený, já jsem se tu zasmál nejednou, protože nemám představu, co tam vlastně budu dělat. Mohl bych tam třeba sbírat míčky…

Diego v roli modela

Diego v roli modela

(skočí do řeči) Ještě na podávání ručníků by se nám někdo hodil.

A ručníky ano, to mi jde. Víte, já myslím, že bych tam měl hlavně zvednout tu morálku toho mužstva, rozumíte…

(opět skočí do řeči) Bohužel to musím zkrátit, tlačí nás čas. (chce na záchod – pozn.red.) Ještě poslední otázka tedy, budeš mít čelenku?

Čelenku… Je v domácnosti a… Pokud zvedne morálku celého mužstva, tak není problém abych si jí vzal.

Výborně. Diego, já se těším na tvou premiéru v našem dresu, a také na tvé příspěvky do klubové kasy. Co by si závěrem vzkázal fanouškům IBK Budweis?

Já bych vzkázal, že to nebude má první účast ve vínovém dresu, protože už jsem reprezentoval v Horní Cerekvi, kde jsem dotáhl tým amatérů k druhému místu. Nicméně se samozřejmě těším na svůj premiérový florbalový turnaj a doufám že to dopadne minimálně opět druhým místem!

22. října 2016
Kolín, 4+1
Soupeři: Pátečníci, Pátečníci „B“, Alkáči (to bude derby), FBC Poetae, Zvadlé listy, Black Riders, Sršni Delta, FBC Štěrboholy, Jestřábi Nové Strašecí

Sestava: Řehout – Flíček, Muška, Cvach – Talíř, T. Šefrna, Kubeš, Kubíček

4 Responses to Budvajzři mohou v Kolíně jen překvapit. Pomůže k tomu spasitel Kubíček?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *