Tragicky začalo toto sobotní ráno. Nálada ale postupem času šla nahoru a přes úvodní peripetie Íbékáčko odvedlo v Kolíně dobrý kus práce. Přečtěte si, co všechno se dnes našemu týmu přihodilo a jak si s tím mančaft poradil!

Naší věrné fanynce Sáře tímto děkujeme za pomoc při marném buzení našeho gólmana

Naší věrné fanynce Sáře tímto děkujeme za pomoc při marném buzení našeho gólmana

Joza, Kalný, Pelikán nebo mladý Šefrna. Bolestivé ztráty čítali budějčtí harcovníci před podzimním turnajem v Kolíně, a to ještě nevěděli, co je čeká v osudový turnajový den! Vše začalo po šesté hodině ranní, kdy horečkou přepadený Kubeš předával v županu Muškovi vrtačku, aby si Flíček mohl dát dohromady v Kolíně novou hůl. Zbytek „modré“ posádky už nastoupil, o to překvapivější bylo pak pro Talíře, Kubíčka i Kočího zjištění, že brankář Řehout není přítomen na srazu druhého auta ani po půlhodinovém čekání. Zatímco první skvadra odjela ve spěchu směr Kolín, Cvach se Šefrnou marně čekali další desítky minut na našeho nedostupného gólmana, načež i oni to vzdali a vyrazili na stíhací jízdu do Středočeského kraje.

Vskutku komická pak byla situace po příjezdu k hale. Jihočeská čtveřice (+ vrtačka) hrdě nakráčela do tělocvičny, aby začala poptávat brankářskou výstroj, která zůstala i s naším gólmanem na neznámém místě. Po příjezdu Flíčka s jeho paní jsme tak měli slabou čtvrthodinku před úvodním duelem k dispozici celou jednu formaci a potenciálního brankáře. Radomil nakonec do branky ale nemusel, protože klubový management opět ukázal svou sílu a po bleskovém jednání podepsal na zkoušku Viléma Pospíšila, kterému nikdo neřekne jinak než Vilda, nebo chcete-li Wilda. Kolínský rodák Vilda (15) se neprotlačil na soupisku domácích Pátečníků a tak byl mile překvapen, že se i on dnes dostane do akce. Budějčtí borci se pak už mohli jen s chutí smát, kterak novic Kubíček ještě před svým nástupem na hřiště trhá vínový dres na kusy, a jeho dárce Kočí pro jistotu žádný nemá. Díky časovému skluzu však zhruba 40 vteřin před „výkopem“ přiklusali Šefrna a Cvach, a Íbékáčko mohlo jít do boje.

Turnaj začal dle papírových předpokladů

Turnaj začal dle papírových předpokladů

Naším prvním soupeřem v pětičlenné skupině, ze které bylo naším jediným cílem postoupit do vysněného čtvrtfinále, byl druhý tým domácích Pátečníků. Absence rozcvičky a dalších zažitých věcí se v tomto střetnutí naplno projevila a když se přidal velmi špatný výkon bolestmi zad limitovaného Mušky při své premiéře v obraně, nemohlo to dopadnout jinak než jasnou porážkou 0:5. Do druhého zápasu už ale vstoupilo úplně jiné, zcela koncentrované Íbékáčko, odhodlané zabojovat a neztrapnit se před kolínským lidem po svém strastiplném příjezdu i výkony na hřišti. S týmem FBC Poetae jsme po většinu času kontrolovali hru, překopaný taktický plán nesl své ovoce a výbuch emocí tak pak mohl nastat v momentě, který se zapíše do klubových dějin jako vskutku srdceryvný. Debutant Diego Kubíček totiž po příhře svého kolegy z prvního útoku Talíře nekompromisně uklízí balonek do branky a střílí tak první gól vínovožlutých na turnaji! Zlepšený výkon kapitána a perfektně fungující obrana pak byla základem pro důležitou výhru, kterou ještě pojistil perfektně vyřešeným únikem Ondra.

Naše propracovaná taktika sklidila v Kolíně velké uznání!

Naše propracovaná taktika sklidila v Kolíně velké uznání!

V jihočeské partě poté zavládla parádní atmosféra, kterou podpořil svými nejapnými poznámkami i zmiňovaný Vilda, jenž se stal prvním hráčem narozeným v 21. století, který za náš klub nastoupil. Zatímco hlavní organizátor nám pochvaloval webovky a omlouval se za absenci Budvárku, ostatní týmy obdivovaly naše taktické porady, především pak naší legendární kreslící tabuli. Ve třetím zápase skupiny A jsme se střetli s dukelskými Kajakáři, kteří nakonec celou skupinu ovládli se ziskem deseti bodů. Po krásné spolupráci Talíře s Muškou šli Budějčtí do vedení, hráči ve žlutém však využili snad jediné dvě zaváhání v naší obraně a na těsné prohře 2:1 už nic nezměnily ani dvě krásně sehrané situace v samotném závěru. Předvedený výkon byl ale příslibem pro další zápas, Íbékáčku se v posledních dvou zápasech dařilo vycházet ze zabezpečené obrany a těžilo z dobrého přechodu do útoku. Přesto se však v posledním zápase skupiny s FBC Štěrboholy jednalo o klasický must-win game, jelikož prohra s tímto pražským celkem by nás odsunula na nepostupové páté místo.

Diego byl po senzační trefě mezi novináři velmi žádaným zbožím

Diego byl po senzační trefě mezi novináři velmi žádaným zbožím

Stěžejní zápas pro nás nemohl začít hůře, když se soupeř prosadil takřka ihned z úvodní buly. IBK však poté převzalo taktovku a především díky dobře střílejícím obráncům, kteří zařídili hned tři trefy (a tu čtvrtou si soupeř po akci Kočího zasadil sám), otočilo průběh utkání na pěkných 4:1. Poté však přišel útlum a po brance na 4:2 necelých pět minut před koncem nás začal soupeř mačkat jako citrón, a po následném snížení na jednobrankový rozdíl jsme se o výhru ještě pořádně klepali. Obrana v čele s Vildou už však další gól nepovolila a s bilancí krásných šesti bodů jsme se zaslouženě probojovali do čtvrtfinále.

Diego pózuje se zlevněnými dýněmi

Diego pózuje se zlevněnými dýněmi

Jak už to tak ale bývá, souhra ostatních výsledků ve skupině nám nepomohla, a v situaci, kdy druhý, třetí i čtvrtý tým skupiny měl po šesti bodech, rozhodovalo skóre. To naše bylo hrubě ovlivněno úvodním rozhozeným duelem a tak jsme z této situace vyšli jako sice šestibodový, leč až čtvrtý tým v tabulce. A to se ukázalo pro čtvrtfinále jako fatální záležitost. Jeden tým totiž v Kolíně jednoznačně kraloval a to byli jistí Black Riders, kteří bez ztráty bodu v klidu vyhráli druhou skupinu. Vínovožlutí se samozřejmě chtěli pokusit o překvapení, tento soupeř byl ale jako jediný opravdu jinde a kvalitní souhry našich protihráčů z nás dělaly tak trochu šašky. Nepovedla se ani snaha o vstřelení branky a tak se skóre nakonec zastavilo na hrozivých 0:11, jelikož soupeř se rozhodl nás nešetřit až do samotného konce, čemuž nahrál i delší hrací čas play-off.

Do bojů o bednu se tak Íbékáčko neprobojovalo, přesto se rozhodně nemá za co stydět. Bilanci dvou výher a tří porážek by před turnajem (a především pak po příjezdu a úvodním duelu) bral asi každý z nás, a ostudu jsme v Kolíně i přes četné problémy se sestavou rozhodně neudělali. Milí organizátoři nás nakonec odměnili i nejedním překvapením, načež jsme museli povedený den samozřejmě hromadně oslavit ve sprše. Ti z vás, kteří si po přidání fotky na fejsbíčko mysleli, že „nečekaný úspěch“ je snad turnajový triumf, musí být zklamáni, my ale rozhodně nejsme! Kolínský den pak měl ještě dohru díky CK Vilda, jenž nás provedla městem, přičemž hlavní roli v této dohrávce neměl nikdo oholenější než sám velký Diego.

Do Kolína se příští podzim tedy určitě budeme chtít vrátit!

IBK Budweis – Pátečníci „B“ 0:5

IBK Budweis – FBC Poetae 2:0
Kubíček (Talíř), Talíř

IBK Budweis – Kajakáři Dukla 1:2
Talíř (Muška)

IBK Budweis – FBC Štěrboholy 4:3
Muška (Talíř), Kočí (Muška), Muška (Flíček), Flíček (Muška)

4. místo ve skupině A, 2-0-2, 6 bodů

Čtvrtfinále: IBK Budweis – Black Riders 0:11

Sestava: Pospíšil – Flíček, Muška, Cvach – Talíř, Kubíček, Kočí, T. Šefrna

 

kolinbojzz

2 Responses to Diego pálil ostrými a IBKB s Vildou v bráně zvládlo turnaj se ctí!

  • Super vyprávění, super stránky.
    IBK Budweis byl na turnaji celkem, který předváděl hezké výkony. Bohužel kdo narazil na hradecký Black riders, nemohl jít dál. Budeme se na váš tým těšit na našich dalších kolínských turnajích. Snad bude pro vás los nebo herní systém příště laskavější.
    Děkujeme za účast a hezkou hru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *