Íbékáčku se stále nedaří najít stabilního muže mezi tři tyče, a tak se vedení rozhodlo rozšířit své možnosti o brankáře štírské juniorky Ondřeje Vondryse. Kdy se mladý gólman poprvé představí v dresu IBKB fanynkám je však zatím nejasné.

Ondra umí pracovat se ženami, což je v IBKB žádoucí

Ondra umí pracovat se ženami, což je v IBKB žádoucí

Pelikán, Bicek, Smějsík, Cvach, Řehout, Pospíšil. Ti všichni se už v minulosti mihli v bráně IBK Budweis, přesto tým stále nenašel optimální brankářské řešení, za čímž stojí rozličné důvody. Vedení klubu se tak před florbalově nabitým prosincem rozhodlo porozhlédnout po hráčském trhu, což vyústilo v dohodu s gólmanem nejlepšího klubu na jihu Čech, známého také pod jménem FBC Štíři – Ondřejem Vondrysem. Právě kvůli klubovému vytížení sice nebude ani Ondra (17) úplně nejstálejším řešením do branky Íbékáčka, jeho příchod však dává trenérům další možnost, kam sáhnout při složitém skládání sestav pro jednotlivé turnaje. Dá se totiž očekávat, že by si v brzké době některý z brankářů mohl třeba zlomit palec na noze.

17letý Vondrys se stane nejmladším členem týmu a nahradí tak v této roli o čtyři měsíce staršího Jana Šefrnu, který mu všechny povinnosti spojené s tímto faktem jistě rád přenechá. Při rozhodování pro Ondru hrálo bezesporu to, že je studentem Biskupského gymnázia, navíc by měl vzhledem ke své klubové příslušnosti přinést do brankoviště i jistou kvalitu. „Každý, kdo mě zná, tak ví, že vyznávám dlouhodobá řešení. A to by právě mohl být díky svému věku Ondra,“ odkryl svou filozofii Vondrysův jmenovec Talíř, jenž se v těchto dnech intenzivně věnuje přípravě na diplom z francouzského jazyka.

Na podobné scény může Vondrys v IBK zapomenout. Vínovožlutí jsou v hospodě podstatně aktivnější

Na podobné scény může Vondrys v IBK zapomenout. Vínovožlutí jsou v hospodě podstatně aktivnější

Sám Vondrys byl zájmem věhlasného klubu velmi potěšen. „Jsem rád za každou příležitost si zachytat. Zájem ze strany IBK Budweis mě logicky potěšil, kluky navíc už trochu znám, což je vždycky fajn,“ uvedl benjamínek Ondra na imaginární tiskové konferenci. „Nebylo to pro mě těžký rozhodování, florbal miluju a navíc se těšim na tuhle skvělou partu,“ doplnil brankář Štírů se sklony k alkoholismu.

Velkým plusem celé dohody je fakt, že Vondrysovy střídavé starty do IBKB jsou zcela zdarma. Budvajzři sice původně chtěli Štírům poslat alespoň symbolické odstupné, to však nejlepší klub v Jihočeském kraji pochopitelně ve své pozici nepotřebuje. Kdy se Ondra (jehož zbrusu nový ibk-profil najdete zde) poprvé postaví do branky vínovožlutých, to je ještě ve hvězdách, mohlo by to však být ještě do konce roku 2016.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *