Po necelých dvou měsících se IBK vrací do akce a opět se podívá do středních Čech, tentokráte na západ od Prahy do Rakovníka. Kdo bude u toho a kdo ne, to se dozvíte v tradičním pryvyjůčku.

Šestnáctitisícové město Rakovník

Zajetý prosincový program v podobě lišovského turnaje si letos Budvajzři rozšířili o premiérovou účast na Aquatop Cupu ve středočeském Rakovníku, o kterém se dozvěděli přes nové kontakti* získané na posledním turnaji v Kolíně (díky Tadeáši, vysloužil sis zmínku na našem webu!). Zatímco úroveň soupeřů by tedy měla být pravděpodobně celkem podobná, Íbékáčko veze do Rakovníka značně obměněný mančaft. Chybět tak bude například obávaný snajpr Kubíček, jehož absenci označil v našlapané Kavkárně trenér Muška za dvakrát podtrženou čáru přes rozpočet a s kyselým výrazem ve tváři zahodil všechny rozkreslené přesilovkové situace počítající s Diegovými schopnostmi. Jak je dobře známo, o účast na turnaji pak kvůli synchronizovaným zlomeninám přijde zavedené duo Jan Flíček – Tomáš Šefrna, přičemž první jmenovaný bude vůbec poprvé v historii klubu absentovat. „Za hloupost se platí a já se chci klukům omluvit za mou absenci. Fakt mě to se*e,“ okomentoval peprně svou první neúčast na turnaji zkušený matador Flíček a otevřel další láhev tvrdýho.

A kdo zmíněnou trojici v Rakovníku nahradí? Jak již bylo zmíněno v nadpisu, půjde hned o několik velkých návratů. Co se do délky absence týče je tím největším comeback Ondry Pekárka, jenž se naposledy mihnul ve vínovožlutém dresu na loňském zahajovacím turnaji na Kladně. S Íbékáčkem se rozloučil stylově vstřeleným gólem v posledním zápase a nyní věří, že na tento počin naváže v dalším městě nedaleko Prahy. „Pínis“ projevil o start v IBKB velký zájem, nyní je otázkou, jestli mu z loňského Kladna zbyl ještě nějaký Napalm. Další návrat má na svědomí milovník štíhlých blondýnek Šimon Kalný, jenž se vrací do akce poprvé od dačického turnaje, kde bodově explodoval. Naváže letošní maturant na své povedené turnaje z tohoto roku, nebo se na jeho výkonech projeví půlroční odpočinek od florbalu? Takové problémy rozhodně nehrozí u třetího navrátilce do sestavy – stabilního univerzála budějckých Jokers – Miroslava Jozy. Míra, jenž v posledních dnech koketuje s nabídkami MB (a Mladou Boleslav za tím nehledejte), se oblékne do své oblíbené čtrnáctky poprvé od srpnové taškařice na Slovensku.

Prachatický rodák Pekárek se vrací na plac

Že už těch comebacků bylo dost? Kdepak. Poprvé v tomto kalendářním roce se totiž k týmu i se svým tradičním doprovodem připojí brankář Vojta Smějsík, který dostal důvěru v brankovišti po Řehoutově kolínské aféře. Nově příchozí benjamínek Vondrys se tak ke svému debutu v IBKB bude muset přeci jen ještě trochu propít, mezitím mu ale přejeme co nejvíce startů v A-týmu legendárních Štírů! Abychom měli výčet sestavy kompletní, tak zbývá uvést čtveřici hráčů z Kolína, která se bude pokoušet v Rakovníku o reparát – kromě Michalů Cvacha s Muškou se jedná o proti měničství aktivně bojujícího Radomila Kočího, a vykartáčovaného Ondru Talíře, který se těší zejména na odpolední souboj s týmem Pobřeží kocoviny, kde pravidelně hostuje každé čtvrteční ráno.

Pro IBK Budweis to bude příští neděli už pátý pokus v tomto roce dosáhnout na cenný kov. Aby se to povedlo, budou muset Jihočeši postoupit ze šestičlenné základní skupiny, odkud vede cesta do semifinále jen pro dva nejlepší celky. Jedná se tedy o nelehký úkol, zvlášť když ve skupině čekají věhlasní soupeři jako je El Notorico nebo Zvadlé listy. Bude to ale neděle zlatá, tak proč by nemohla být konečně zlatá i pro nás?

Kdy: 18. 12. 2016
Kde: Rakovník, Evropa
Jak: 4+1 a Domča v kotli
S kým: Pobřeží kocoviny, For fun, Jestřábi Nové Strašecí, Zvadlé listy, El Notorico (skupina B)

Kdo: Smějsík – Joza, Muška, Kalný, Talíř, Kočí, Pekárek, Cvach

 

* – jo, je tam schválně měkký

One Response to Předvánoční florbalové zpestření v Rakovníku okoření velké návraty

  • Jo, jasně, je tam schválně měkký… já ho mám taky schválně „měkký“ když chci vošustit starou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *