Už se z toho stává skoro tradice. Po Šimšolíně, Mirďovi a Majklovi je Honza Šefrna čtvrtým hráčem Íbékáčka s výraznou štírskou minulostí, jenž odchází z nejlepšího a nejslavnějšího týmu celého kraje mírně otráven. Nyní se Šefi dle svých slov chce už naplno věnovat partě z Bigy.

Šefi s Mírou přihlíží prvnímu inkasovanému gólu na turnaji v Zastávce u Brna

Stále ještě sedmnáctiletý zarostlý obránce ve Štírech končí po šesti letech. V roce 2011 začínal v kategorii mladších žáků, bodově se pak výrazně prosadil o dva roky později, kdy mezi staršími žáky nasázel 20 branek a k tomu přidal 25 asistencí. V posledních letech se pak ustálil v obraně a byl členem zlaté generace štírské juniorky, která si před několika dny strhujícím způsobem vystřílela (pravděpodobně) postup do juniorské extraligy, kterou bude v příští sezoně hrát asi něco okolo padesáti mančaftů. Šefrna si v této sezoně dokonce odbyl i „debut“ v Áčku v rámci Národní ligy, když týden před Štědrým dnem úspěšně utíral prach na lavičce během zápasu s Plzní.

Tým IBK Budweis je z florbalového hlediska postaven právě na výkonech bývalých Štírů, kteří mají všichni jedno společné – ke konci svého působení je florbal (nebo spíše prostředí) více vytáčel než bavil. Konkrétně u Šefiho sehrál velkou roli spor mezi Novotným a zbytkem štírského vedení, a právě Hejtmanovi Honza ve své výpovědi o konci v klubu poděkoval. „Jediný, komu patří dík, je Honza Novotný, kterej na rozdíl od ostatních trenérů ví, co dělá. Je škoda, že tak skvělou partu v juniorce kazí vedení, který umí kromě vyhazovu nejlepšího trenéra akorát neustále omílat, že je nejlepší tým v kraji,“ rozvášnil se mladý Šefrna, aby krátce na to vyšel na Budějcké drbně článek, kde klubový prezident zdůrazňuje, že Štíři budou jediný klub v kraji s juniory v nejvyšší soutěži. To je v konkurenci Táboru, Strakonic či Žabovřesků vskutku chvályhodný primát. Jen škoda, že vize z roku 2006 „Do pěti let v superlize“ (tehdy v extralize – pozn.red) byla odložena.

Šefi během své oblíbené činnosti

Tím však Jánkovo vyjádření nekončí. Hned poté, co si student 6.A v mixzóně odložil pastu na vlasy, se ještě rozpovídal. „Moje motivace trénovat třikrát týdně v takovém klubu je pryč, to si radši zajdu po tréninku s chlapama na pár kousků (v Šefiho případě postačí dva – pozn.red) a užiju si dobrý prostředí a radost ze hry,“ nebere si servítky Šefrna, který je přitom znám tím, že emoce nedává přehnaně najevo. V tomto případě tomu však bylo jinak a na závěr se Honza ještě vyjádřil k blízké budoucnosti. „IBK je jasná volba. Jsem rád, že budu mít čistej štít na amatérský turnaje a doufám, že svoje dlouholetý ligový zkušenosti uplatním a pomůžu tak Íbékáčku k nějakým úspěchům,“ ukončil svůj proslov Šefi s jistým odkazem na to, že florbal není vše a jsou i důležitější věci, třeba péče o vousy.

Honza letos absolvoval o 22 maturáků méně než kolega Vondrys, přesto zanechal stopu

 

Autor čtrnácti branek ve dvaatřiceti zápasech za Íbékáčko se v uplynulém týdnu již počtvrté představil na tradičním turnaji církevních škol v Ostravě, kde pomohl ke čtvrtému místu. Nyní se tento nájezdový specialista, jenž průměrně proměňuje každý osmý nájezd, chystá naplno věnovat IBKB. Včera se však na jubilejní druhý jarní trénink nedostavil a tak má co napravovat. Brzy by se totiž mohlo stát, že bude větší hovnař než jakým v jeho očích býval sám Zeus!

Statistiky Jendy Šefrny

Za Štíry ČB: 120 zápasů, 52 gólů, 52 asistencí, 10 trestných minut

Za IBKB: 32 zápasů, 14 gólů, 5 asistencí, 0 trestných minut, 7 zahozených nájezdů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *