IBK Budweis hlásí první posilu roku 2017! Osmnáctiletý nadějný brankář Josef Kučera se dnes v dopoledních hodinách upsal Íbékáčku do konce roku 2018, přičemž po vypršení smlouvy bude mít klub možnost využít doživotní opci v případě, že se Pepa prochytá a propije k pozici neotřesitelné brankářské jedničky.

Spolužáci Kučera s Kalným dnes zapózovali novinářům

Podpisem Kučery tak klubové vedení plní druhý ze svých tří hlavních cílů pro rok 2017, které byly stanoveny na prosincové valné hromadě. Tím prvním bylo zavedení tréninkových jednotek a tak zbývá už naplnit pouze třetí část, tu pravděpodobně nejtěžší – naučit Honzu Šefrnu pít. To vše ale za předpokladu, že Pepa dokáže vyřešit onu choulostivou pozici v brankovišti, kterou Íbékáčko marně řeší již od samotného vzniku klubu. Vedení je však přesvědčeno, že všechny potřebné trumfy má Pepik v rukávu.

„Pepa splňuje všechny naše hlavní požadavky na přijetí do týmu. Chodí na Bigy, florbal ho baví a především je to nekonfliktní typ člověka, který by měl podle všeho do týmu snadno zapadnout. Důležitou roli hraje také to, že si o nás nemyslí, že jsme banda idiotů. S tím míváme problém zhruba u každého třetího studenta Bigy,“ uvedl na tlačovce prezident klubu Muška, jenž si Josefův přístup k nabídce nemohl vynachválit. „Pepa mě velmi příjemně překvapil svým nefalšovaným nadšením z naší nabídky a to je přesně to, co potřebujeme – aby si hráči okřídleného béčka na prsou vážili. Nyní jsme tak jediný klub v Jihočeském kraji, který má na soupisce dva studenty 8.A,“ doplnil Muška s odkazem na Šimona Kalného, který Kučeru po jeho výkonech na turnaji v Ostravě doporučil.

Pepovi by skrumáže v brankovišti neměly dělat problémy

„Pepa jel do Ostravy jako záskok na poslední chvíli a své role se zhostil velmi dobře. Na klubové schůzi jsem ho tedy svým nadřízeným doporučil se slovy, že nechápu, že mě to už nenapadlo dávno,“ dodal klubový spirituál a vrchní plačka Kalný, jenž se na podpis smlouvy a následné pózování s dresem řádně vyfiknul. Otázkou je, zda se tak stalo opravdu kvůli focení…

Přítomným novinářům své dojmy samozřejmě sdělil i rodák z Čejkovic, jenž za necelý měsíc oslaví devatenácté narozeniny. „Nabídky klubu takového formátu si nesmírně vážím a je to pro mě velká čest. Neváhal jsem ani vteřinu a věřím, že kluky nezklamu,“ uvedl očividně dojatý Kučera a zamáčkl slzu. Jednání o smluvních podmínkách byla velice rychlá, nová posila IBK byla obeznámena s finanční situací klubu a tak vzala zavděk bezplatným zapůjčením brankářské výstroje.

 

Radomil zjišťuje obsah klubové kasy, aby IBKB mohlo Kučeru zaplatit

 

Tímto přestupem tak tedy podle všeho definitivně padla možnost, že by se v brance jihočeského celku objevil Michal Grus. O jeho angažmá v IBKB se spekulovalo mezi rybníky již více než rok, nakonec z něj však pravděpodobně sejde. „S Michalem je to složité. Má několik nesporných výhod, především už to není žádný vyjukaný mladík a jeho zkušenosti by do našeho týmu mohly přinést potřebný klid, navíc je to dobrej chlap do kabiny,“ zaznělo dnes na tlačovce na téma progresivního češtináře. „Plusem je také jeho výška, gólmanské řemeslo jde dneska tímto směrem, kdy vynikají vysocí brankáři, kteří pokrývají velkou část branky. Jako zásadní problém se však jeví Grusova neochota sdílet jednu šatnu se svým svěřencem Kočím, zvlášť měsíc před maturitou, kdy to tradičně bývá vyhrocené,“ vysvětlil generální manažer IBK Budweis, proč nakonec dostal přednost perspektivnější Kučera.

Kdy se Kučera poprvé představí v horkém brankovišti vínovožlutých ještě nelze v tuto chvíli určit, Pepovi však jménem redakce přejeme kromě spousty zážitků s Íbékáčkem také úspěšné složení maturitní zkoušky, která pro něj a další dva vínové spoluhráče začíná již zítřejším slohem. Dlouhodobé maturitní průměry studentů prestižního Biskupského gymnázia a vysoká umístění v celostátních žebříčcích přece nesmí být znehodnoceny…

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *