Loni v létě se Íbékáčku ve slovenském Dolném Kubíně nedařilo a mezi 24 týmy obsadilo konečné 19. místo. Napraví dojem nadcházející prodloužený víkend v Topoľčanech, kam se IBK chystá v plné síle, posílené dokonce o početný fanklub?

Topoľčany jsou blíž než Dolný Kubín

IBK Budweis má své odpůrce. Někteří už jsou na IBK Budweis dokonce alergičtí. IBK Budweis má na kontě zatím jednu jedinou medaili. Finanční situace IBK Budweis není ideální. Ale jedno se budějckým florbalovým amatérům upřít nedá. IBK Budweis je prostě pojem! Jak jinak si lze vysvětlit enormní zájem jihočeské veřejnosti o účast na turnaji na severu Nitranského kraje? Lidé kvůli Slovenskému poháru vo florbale, jak se topoľčanský turnaj nazývá, přerušují učení na maturitu, vyberou posledních pár korun z kasiček, ujedou na kole 350 kilometrů nebo dokonce přicestují ze středočeského Kolína. Pojďme si tedy v rámci tradičního pryvyjůčka představit zatím nejpočetnější turnajovou výpravu IBKB na jediný vícedenní turnaj roku 2017!

Začneme rovnou u té nejožehavější pozice, tedy té mezi třemi tyčemi. Po složitých jednáních s různými gólmany se totiž nabídky dočkal kolínský odchovanec Vilém Pospíšil (15), jehož si věrní čtenáři jistě pamatují z reportu o kolínském turnaji na podzim minulého roku. Mladý brankář neotálel a vzácnou nabídkou nepohrdl, čímž šokoval nejen celý tým, ale zároveň připravil čerstvě osmnáctiletého Jánka Šefrnu o pozici benjamínka týmu. „Pro mě to bude úplně první turnaj, kde nebudu jako benjamínek, a konečně si budu moct dát první legální pivo. Mládí vpřed!“ komentoval novou situaci sám Šefrna, který bude mít jistě co dělat, aby Pospíšila přepil. Jak se gólman, narozený necelé tři měsíce před pádem dvojčat, na slovenské půdě uvede, bude jistě jedním z témat víkendu.

Do branky IBK Budweis se podruhé postaví benjamínek Pospíšil

Tím hlavním budou samozřejmě výkony Íbékáčka na hřišti. Jaké úrovně budou naši soupeři dosahovat, to se teprve uvidí, jedna věc je však jistá. Jihočeši vezou na Slovensko to nejlepší, co mají k dispozici. Vzadu bude tradičně tvrdit muziku Jan Flíček, přezdívaný Hunter, v útoku se budou čekat góly od veteránů Ondry Talíře či Tomáše Šefrny. Od prvního jmenovaného se všeobecně očekává i vysunutý forčeking na slovenském baru, kde bude mít jistě konkurenci v podobě tvrdě pracujícího myslivce Tomáše Kubeše. Oba forvardi prokázali své pivní kvality již na sobotním utkání hvězd u Ledenic, kde jeden chodil o půlnoci pozadu a druhý po keřích. Nutno podotknout, že ‚chodil‘ je ve druhém případě poměrně silné slovo. Konkurenci (nejen po večerech) navíc drasticky zvýší stále se (nejen na hřišti) zlepšující Diego Kubíček, jenž si je bezesporu vědom faktu, že na Slovensku mají Veroniky svátek o tři dny dříve než v Čechách a že nejpravděpodobnější příjmení jeho nové akvizice bude Horváthová, Kováčová či Vargová.

S výše uvedenými hráči se tak nějak počítalo již od začátku, na konci dubna se však strhl boj o poslední místa v sestavě. Díky přehodnocení životních priorit tak nakonec trenéři budou moci počítat v první obraně s již zmíněným mladým Šefrnou a stejně tak se zavedeným duem Muška-Kalný. O účasti kapitána nebylo pochyb, ale uplakaný betonář z 8.A účast dlouho odmítal. Nakonec však podle očekávání vyměknul a na úkor stoosmadevadesátého opakování třinácté maturitní otázky z chemie se přihlásil o roli zásobovače jídla. Poslední místo na soupisce pak náleží Miroslavu Jozovi, jehož účast byla stvrzena památnou sázkou na posledním turnaji v Rakovníku. Zároveň však zde padla podmínka o dočasné přesunutí směrem k bráně soupeře, a tak si Míra vůbec poprvé v IBKB vyzkouší pozici útočníka.

Jednání s Pospíšilem bylo velice korektní

Zdá se vám, že je deset lidí dost? Komu by se chtělo tahat do Topoľčan? Tak vězte, že na Slovensko přicestují ještě tři další srdcaři, aniž by se podívali na hřiště a mohli ovlivnit, kolikrát na turnaji zazní Lunetici. Ondra Pekárek původně figuroval i ve florbalových plánech IBKB pro Slovenský pohár vo florbale, jeho táhlé zranění ho ale nakonec odsoudilo do role šéfa fanklubu. Peky se totiž rozhodl, že chce strávit prodloužený víkend s týmem i přesto, že nebude moci nastoupit. Vůbec poprvé (mimo takřka domácí turnaj v Lišově) pak za týmem na turnaj přicestuje sám tifkový mluvčí klubu Vít Zelený, který si tak zpestří začátek svých pěkných prázdnin mezi početnou partou klaunů. A nebyl by to Víťa, aby si přisedl do poloprázdné Fóbie pod Kalného vedením, jenž se vydá do Topoľčan přes Rakousko, aby rozšířil kontící mapu a obstaral jídlo na víkend. Pan policista totiž projede Šimonovu trasu na kole. Ještě větším šokem pak je ale údajná účast Davida Mrvíka, který si dle informací Jendy Flíčka se svými kamarády na Slovensku odpočine od pravidelného spoje Praha-Sušice. Dejv sice přiznal, že Íbékáčko mu trochu leze na nervy, potvrdí-li se ale jeho účast v Topoľčanech, budou mít Jihočeši vskutku nabitý tým nejen na hřišti, ale i v hospodě. A do čtrnáctice všeho dobrého doplní tým na předturnajovém soustředění v Zastávce u Brna Alžběta Vašíčková, aby byla během čtvrteční grilovačky dokreslená stoprocentní moravská atmosféra. Zatímco jedna parta se totiž ve čtvrtek vydá na cestu přes zmiňované Rakousko, dvě další káry to vezmou přes Hahavu právě přes Zastávku do Topoľčan. Nutno dodat, že když se naposledy Íbékáčko sjelo večer před turnajem do ZuBu, byl z toho poté v konkurenci patnácti týmů legendární bronz.

A takto vyzerá losovanie turnaja v Topoľčanoch

Pouze o jednoho soupeře více budou mít Jihočeši tento víkend. Sedmnáct týmů si to rozdá během pátku a soboty o šestnáct míst v nedělním play-off. Že to zní jednoduše? Ne tak docela, los totiž byl k Íbékáčku krutý a poslal ho do jediné skupiny, z níž poslední mančaft opustí turnaj již v sobotu odpoledne. Jediný český tým na turnaji tak musí v pětičlenné skupině D skončit nejhůře na čtvrté příčce, aby mu nedělní boje neunikly. Ve skupině se Budějčáci nejprve utkají s CVČ Piratos Žiar nad Hronom a v pátek večer s týmem Prírodné katastrofy. Po sobotním střetnutí s Legendami bude skupina uzavřena soubojem s II. FBC Székesfehérvárem. Po úvodním nadšení, že se po českých, slovenských a polských týmech střetneme i s Maďary přišlo vystřízlivění, Székszészfészhérszvársz je totiž dle našich kopčekových zdrojů pouze partou chalanů ze Slovenska s jistým obdivem k jižním sousedům. IBK Budweis tak tedy již poosmé (z dvanácti turnajů!) bude na turnaji týmem z největší dálky, tentokráte dokonce jako jediný z ciziny.

Prodloužený víkend plný florbalu, srandy, masa, piva a Luneticů nabídne i bohatý doprovodný turnaj. Jak si Íbékáčko povede v Charlies Clubu se teprve uvidí, koncert Kristiny se bohužel pravděpodobně konat nebude, velký ohlas však s jistotou opět vzbudí soutěž týmů v samostatných nájezdech. Velkým otazníkem zůstává, kdo bude Jihočechy reprezentovat na pozici střelce. Nájezdový specialista Jan Šefrna v obdobné soutěži na Oravě shořel jak papír a na tréninku pak vypadl z nájezdové soutěže jako první. V ní naopak překvapivě kralovali Kubeš s Kočím a nájezdovou nominaci tak pořádně zkomplikovali. Kdo se tedy do soutěže za Íbékáčko postaví? Kolik míčků v Topoľčanech projde za Vildovy záda? Kdo obstará hlášku víkendu? Kdo zazáří po večerech? Na všechny tyto otázky se budeme postupně dozvídat odpovědi již od tohoto čtvrtka. Tak držte pěsti!

Kdy: 5.-7. května 2017
Kde: Topoľčany, Slovensko
Jak: 4+1 (+3)

Kompletní přehled výpravy na Slovensko: Pospíšil – Kubíček, J. Šefrna, T. Šefrna, Kubeš, Talíř, Joza, Kalný, Muška, Flíček – Pekárek, Zelený, Mrvík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *