Íbékáčko po dlouhé pauze vyrazilo opět do akce, a to rovnou do slovenských Topoľčan. Na nejsilněji obsazeném turnaji vínovožluté historie nakonec Jihočeši na senzaci nedosáhli, přestože k ní v osmifinále měli pekelně blízko, velebnosti.

Za IBKB nastoupil v brance mladý Pospíšil, který dokázal velký progres chytatelnosti za poslední půlrok

Výprava rekordní početnosti vyrazila směr východ již čtvrtečního odpoledne deštivosti, aby na moravské Zastávce zahájila předturnajové soustředění. Hlavní pozornost zde na sebe strhl Diego, král výslovnosti, jenž vzal přípravu na páteční zápasy bezvýznamnosti tak vážně, že pro jistotu zpacifikoval všechno pití vyšší tvrdosti. Během nadcházejícího poledne poměrné slunečnosti se pak definitivně celá výprava sešla v kempu u vodní nádrže Duchonka, který zprvu působil dojmem mírné neprostupnosti, aby se nakonec ukázal být místem plným míru, lásky a přátelství.

Po úspěšné výstavbě stanů vyrazilo Íbékáčko do samotných Topoľčan k prvním dvěma zápasům skupiny D. V tom prvním podlehli Jihočeši navzdory bojovnosti sehranému týmu místních Legend poměrem 3:7, a před večerním střetnutím s Prírodnými katastrofami byl dostatek času na prozkoumání města prázdnosti. Tamní Lannovku oživil svými kopy nevyzpytatelnosti pracant Kubeš, zatímco jiní už si skrze hledání supermarketu připravovali kontakty budoucnosti. Po úspěšném shledání s cyklistou Zeleným nastoupili borci ve vínovožlutém proti výběru hráčů hrajících slovenskou extraligu juniorů a podle očekávání podlehli. Hra Íbékáčka však snesla nejpřísnější kritéria florbalovosti, o čemž svědčí i stav 1:3 po první patnáctiminutovce. Trenér neproduktivnosti posléze označil tento týmový výkon za vůbec florbalově nejvyspělejší v dějinách IBK Budweis.

Turnajový tahoun Šefi s bývalým hovnařem Diegem

Zpestřením večerní sešlosti bylo sledování zápasu české reprezentace, díky Vlkovi navíc nebylo pochyb o naší bezpečnosti. Důsledkem vysoké unavenosti pak bylo brzké zalehnutí, ráno se ale nikam vstávat nemuselo, jelikož dopolední zápas nám odpadl. Piráti ze Žiaru nad Hronom totiž nepřekonali dalekou cestu na turnaj (83 kilometrů – pozn.red) a z pětičlenné skupiny se tak rázem stala čtyřčlenná, což vyústilo v jistotu postupu IBK Budweis do nedělního osmifinále klíčovosti. Volný čas se naplnil vařením, fotbálkem či koupačkou chladnosti a odpoledne tým opět putoval do Topoľčan, aby tentokrát vyzval falešné Maďary ze Székeszféherváru. Do hlavní role na hřišti se pasoval ex-Štír Jánko Šefrna, kterému viditelně vyhovoval neamatérský styl florbalu a vzhledem k faktu, že jako jediný z Íbékáčka umí vystřelit ze vzdálenosti, se stal jednoznačným lídrem týmu směrem dopředu. Jediný český zástupce na turnaji opět předvedl velmi dobrý výkon, ani tentokrát však na body nedosáhl, když soupeř rozhodl o své výhře 4:3 šťastným gólem po odrazu od Vlka. Ten si poté nespravil chuť v dovednostní soutěži, kterou ovládl náš oblíbený slovenský juniorský reprezentant Dávid Gondek, jenž si přijel na „amatérský“ turnaj úspěšně honit své repretriko.

Náš osmifinálový přemožitel nakonec získal stříbro

Večer se poté trávil u ohně v kempu, kde proběhlo i několik rituálů zaslíbenosti. Nic však už nemohlo zastavit Íbékáčko v chystaném upsetu* vítěze základní skupiny C a tak se šlo až nečekaně brzy spát. Odhodlaní Budvajzři chtěli v nedělním osmifinále prodat své dosavadní výkony vysoké jakosti a na favorizovaný tým Jardy Jágra vlítli ve velkém stylu odhodlanosti. Ještě v průběhu první poloviny si Íbékáčko vypracovalo senzační tříbrankový náskok, jenže zaskočený soupeř dokázal využít délku zápasu a ve druhém poločase otočil skóre na 3:4. Po kapitánově nájezdu do tyče smolnosti ještě dokázal v nadcházející přesilovce vyrovnat Kalný, gól soupeře na 4:5 už se ale ukázal býti vítězným. Takhle blízko mělo IBK k vyřazení týmu zelenosti, který nakonec na velmi silně obsazeném turnaji dokráčel až do finále, kde prohrál v samostatných nájezdech. Místo upsetu tak přišla na řadu dlouhá nedělní cesta domů a vyhlížení další příležitosti.

*- poznámka pro nedržitele diplomu C1 jazykovosti: An occasion when someone beats the team or player that was expected to win: It would be quite an upset if the favourite didn’t win.

Diego s dobrým pitím, a Diego s vylitým pitím

IBK Budweis – Legendy 3:7
T.Šefrna (Joza), T.Šefrna (Joza), Talíř (Kalný)

IBK Budweis – Prírodné katastrofy 2:8
Muška (Kalný), J.Šefrna (Muška)

IBK Budweis – II. FBC Székeszféhervár 3:4
J.Šefrna (Joza), Kubeš (J.Šefrna), J.Šefrna (Joza)

Osmifinále: IBK Budweis – Team68 4:5
J.Šefrna, vlastní gól, Muška (Kalný), Kalný (Joza)

Sestava: Pospíšil – J.Šefrna, Kubíček, Joza, T.Šefrna, Kubeš – Flíček, Muška, Kalný, Talíř

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *