Dlouhé čekání končí! Poprvé od května se Íbékáčko vrací do akce, sezónu 2017-18 otevře stejně jako loni ve středočeském Kolíně, tentokráte však na jiném turnaji. Kdo se na Gladiator Cupu představí v dresu IBKB poprvé a co je nového v zákulisí týmu?

Všestranný talent Šefrna by měl být jednou z opor týmu

Profesionálně vedený amatérský klub IBK Budweis vznikl v září 2015 a od té doby minimálně jednou za tři měsíce odehrál na evropské půdě florbalový turnaj. Časy se ale mění, aktéři stárnou, děti se rodí, a tak není divu, že tentokrát se na návrat na palubovku čekalo déle než šest měsíců. Naposledy borci ve vínovém neslavně ztratili perfektně rozehraný zápas ve slovenských Topoľčanech a od té doby nedostali šanci na reparát. Ta přichází až nyní, v depresivně naladěném listopadu, a sice stejně jako loni v rodišti Viléma Pospíšila. Tentokrát však ne na turnaji pod záštitou Pátečníků, nýbrž na jistém Gladiator Cupu pod vedením Martina a Oliny.

Výjimečným tento turnaj dělají především dvě skutečnosti. Tou první je, že navazuje na den, kdy si naše země připomíná narození Tomáše Kubeše, nositele nejvyšších hodnot pracujícího lidu. A zadruhé, hraje se ve formátu pěti hráčů v poli, což si naposledy vínovožlutí vyzkoušeli před pětadvaceti měsíci na Kladně, kde neuhráli ani zápas a v tamní nafukovací hale hledali po turnaji zbytky svých ztracených plic. Progres ale nezastavíš, a tak se dá zcela objektivně tvrdit, že Jihočeši jsou tentokrát na pětkový florbal připraveni o poznání lépe. Za zmíněné období výrazně rozšířili svůj kádr, když z vlastní pivní akademie vytáhli do A-týmu konstruktivní hráče typu Kubíčka, Kubeše či Kočího, od ledna letošního roku se navíc téměř každý měsíc (!) sejdou na tréninku i mimo restaurační zařízení.

Diego Kubíček se loni v Kolíně trefil v dresu IBKB poprvé. Povede se mu to i letos?

Zatímco výše zmíněné trio 3K už na svou pomyslnou K2 v podobě debutu ve vínovožlutém dresu dosáhlo, turnaj v Kolíně bude očekávanou premiérou pro brankáře Josefa Kučeru, který s Íbékáčkem v dubnu podepsal čtyřletou smlouvu v hodnotě tří pivních sudů, čímž odkrojí klubu z pivního stropu tři čtvrtiny sudu ročně. Zda-li generální manažer Kučeru výrazně nepřeplatil poprvé napoví sobotní výkony Josefa, jenž se na svůj debut připravuje od září individuálně v rakouském Linci, kde již sehrál přípravné zápasy proti výběrům Celovce, Běláku, Solnohradu a Štýrského Hradce.

Tvrdit muziku před Pepou bude tradičně Jan Flíček, který zvolil před turnajem přípravu ve společnosti skupinky žen v Praze. Jeho parťákem pak bude po dlouhé odmlce prostořeký Ondřej Pekárek, vracející se po jedenáctiměsíční pauze způsobené komplikovaným zraněním. V jaké formě se Pekárek kolínskému publiku ukáže, je otázkou, jisté však je, že asijští fanoušci z jeho návratu radost mít nebudou. Ostře sledovaným hráčem bude ale bezesporu Brent Burns jihočeského týmu Jánko Šefrna, jehož florbalové schopnosti loňskému kolínskému výběru chyběly.

Mírně nejistý by naopak mohl být start útočné stálice týmu Ondřeje Talíře, jehož v minulých dnech skolila nejtěžší mužská nemoc. Lídr letošních pivních žebříčků dokonce chvíli vážně uvažoval o zrušení své účasti na turnaji, svoje stanovisko ale nakonec Talíř přehodnotil po zjištění, že se po turnaji bude konat jubilejní ročník tradičního holašovického mi**žobraní. Zcela vyloučený je poté start Miroslava Jozy, který navzdory platné smlouvě v IBKB upřednostnil konkurenční Jokers a přihlásil se tak o příspěvek do klubové kasy. Více než adekvátní zastoupení si trenér slibuje od čerstvého vysokoškoláka Kočího, jenž by mohl v šestnáctce uplatnit svoje centimetry alespoň z půlky tak dobře jako přeborník Talíř.

Fanynky v Kolíně budou mít smůlu. Tento elegán je totiž zadaný.

Právě Talíř pak vytipoval na poslední chvíli před uzavřením turnajových soupisek pro Íbékáčko potenciální hvězdnou posilu, jak ale jednání s hráčem střešovického Tatranu dopadnou ještě v tuto chvíli není jasné a jeden „flek“ v sestavě je tak stále volný. Kdo jej nakonec zaplní? Kdokoli, kdo chce vědět, jak všechno dopadne, má možnost se v sobotu do Kolína vypravit, aby podpořil vínovožluté bojovníky přímo na hřišti!

Kdy: 25. listopadu
Jak: 5+1, každý s každým bez play-off
S kým: FBC Blue Horses, Exodus SNS, Gladiátor Kolín, Chalani, FBC Čerňák Praha, Draci, Štěrboholy (2016 – výhra 4:3)

Očekávaná sestava: Kučera – Flíček, Pekárek, Kubíček – J. Šefrna, Muška, T. Šefrna, Kočí, Kubeš, Talíř

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *