Již tradičně završí Íbékáčko kalendářní rok v Lišově, kde se tentokrát v neobvyklé sestavě pokusí o prolomení tamního prokletí.

První žádosti o vstup do MILFu

Čtvrtí, pátí, čtvrtí. To jsou poslední tři vínová umístění na takřka domácím turnaji v Lišově, přičemž ve všech případech znemožnil lepší výsledek nájezdový krach. Vedení týmu již několik týdnů před dalším lišovským kláním řešilo, jak dalšímu čtvrtému místu spojenému s výbuchem v samostatných nájezdech zamezit, a přišlo s nejedním rázným řešením. Jakým?

Prvním výrazným krokem v tomto ohledu byla inspekční cesta generálního manažera Mušky a klubového pedagoga Kubíčka do oblasti Maghrebu za účelem rozvinutí úzké florbalové spolupráce. Íbékáčko se inspirovalo kluby jako Real Madrid či Slavoj Houslice, které taktéž mají skauty všude po světě a v Africe tak byla minulý týden zřízena organizace MILF (Moroccan Islamic League of Floorball), jenž by měla chrlit mladé talenty pro nezadržitelně stárnoucí IBK Budweis. Vůbec prvním produktem MILFu se pak stal šestadvacetiletý Lhoussin Agga Lhabib (na titulní fotografii), jenž se v klubu bude věnovat tvorbě chorálů a pro tréninkové účely zapůjčí dva velbloudy.

Medhi si nabídky hodně cenil

Tím druhým důležitým tahem vzhledem k lišovskému turnaji je pak složení samotné sestavy. V ní vůbec poprvé nebude figurovat kapitán Muška, který má ve svém pokročilém věku už ty nejlepší florbalové roky za sebou, a pro lišovské klání se rozhodl plně přejít na trenérskou lávku. Vzhledem k dostupnosti všech hlavních opor IBKB by neměla být trenérova absence na hřišti znát, postarat se o to má zejména bodová a vševědoucí stálice Kalný za podpory párátkového muže Jana Šefrny. V útoku by měli góly tradičně sázet odchovanci O7 Ondra Talíř a Tomáš Šefrna, zatímco vzadu bude posílat chlapáky za mantinel urostlý Flíček a agresor Joza. Už samozřejmou součástí týmu jsou pak nezdolní bojovníci značky KKK – Kubeš, Kočí, Kubíček. Již počtvrté v řadě si do branky IBKB v Lišově stoupne ostřílený Vojta Smějsík, který bude chtít na turnaji prodat svou podzimní formu.

Diego říká, že dobrý florbalista si musí hlavně rozumět s balonem

V základní skupině se vínovožlutí střetnou se starými známými. Již počtvrté se postaví proti týmu Borovan (5:0, 5:0 a 2:2) a Safari (1:3, 1:2, 3:4n). Dvojnásobnou zkušenost už Íbékáčko má i s týmem Rumových Wíl, s nimiž drží až překvapivě pozitivní bilanci dvou vítězství z let 2012 a 2014. Jako každý rok vyzýváme i letos všechny fanoušky a fanynky IBK, aby nás v rámci jediného jihočeského turnaje roku podpořili! Loni vedla mohutná podpora z hlediště ke čtvrtému místu. Co letos?

Kdy: 26. 12. 2017
Kde: ZŠ Lišov
Jak: 4+1
S kým: 8:20 Borovany, 9:20 Safari, 11:00 Rumový Wíly,; play-off od 12:30

Sestava: Smějsík – Flíček, Joza, J. Šefrna, T. Šefrna, Kubeš, Kubíček, Kočí, Talíř, Kalný

 

 

 

 

 

 

 

 

Diego opět vyučuje. Tentokráte kopanou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *