Na tomto světě je pár neotřesitelných jistot. Daně, smrt a prohra IBKB se Safari a Lišovem. Vínovožlutí nepřekročili svůj stín a v Lišově dopadli nejhůře od premiérové účasti v roce 2012.

91 zápasů a dost. Muška chyběl v sestavě IBKB historicky poprvé

Nažhavení po pátečním týmovém sezení, posílení po nejednom kapříkovi a odhodlaní dokázat, že to jde i bez kapitána. V takovém rozpoložení se na druhý svátek vánoční sešli v Lišově hráči IBK Budweis, aby konečně protrhli tzv. lišovské prokletí. A začali dobře, když po úspěšném vstupu do zápasu porazili Borovany 2:1, a nebýt souhry tyčí a impotence vínových střelců, bylo by skóre na tabuli rozhodně vyšší. Po hříchu však šlo o první a zároveň poslední úspěch Íbékáčka na letošním turnaji. Ani na čtvrtý pokus totiž soubor okolo zastupujícího kapitána Flíčka nedokázal porazit výběr Safari, jemuž stačila jedna jediná akce k hubené výhře 1:0. Nic na tom nezměnil ani staronový vítěz Bigy turnaje Honza Šefrna, jenž se po zápase přítomným novinářům svěřil, že změnil svůj názor na Tatran Střešovice.

Aby se Íbékáčko vyhlo ve čtvrtfinále jinému neoblíbenému soupeři, domácím Red Wings, museli borci ve vínovém přehrát v závěrečném zápase skupiny Rumový Wíly. A to se jim vůbec poprvé ve vzájemné historii nepodařilo. Wíly se ujaly rychlého vedení 2:0 a přestože se následně hra velice otevřela, těžce neproduktivní IBKB náskok nesnížilo navzdory několika loženým šancím, zejména v podání Kalného lajny. Absence sudího Vraspíra se poté na zápase negativně promítla, jelikož se z hřiště stal místy nekontrolovatelný ring, ve kterém vládl zejména rozjetý šaman Kalný a jeho souputníci. Právě nejlepší hráč týmu na turnaji Šimon se na hřišti nevídaně rozpálil a sklidil tak největší ohlas ze střídačky pod vedením nehrajícího trenéra Mušky, když seznámil se zemí hned několik Wíl včetně nájezdového hrdiny. Daleko více se naopak kontroloval mlčící snajpr Talíř, jenž byl nejblíže vstřelení gólu po tzv. Jorkšírově kličce, kvalitně provedený manévr však skončil pouze napálením míčku do hrudi rumového brankáře.

S týmem Safari jsme prohráli již počtvrté

Třetí místo ve skupině poslalo tedy ve čtvrtfinále Íbékáčko na Lišov, na jejichž hokejkách v minulosti již dvakrát v play-off shořelo. Že by to tentokráte mohlo být jiné naznačil úvod čtvrtfinálového klání, kdy Jánko Šefrna bezchybně zakončil kvalitní křižný pas Kalného a poslal vínové barvy do vedení. To se posléze mohlo navýšit v jedné ze dvou přesilovek, které poskytli Íbékáčku svými nesportovními gesty domácí florbalisté. Vínovožlutí však nedokázali využít faktu, že zápas pískal jediný sudí, který si z domácích nesedne na zadek, a ani jednu početní výhodu nevyužili, načež přišla zlá šestiminutovka, během níž lovil Smějsík z branky hned čtyři míčky. Domácí opět prokázali výrazně pestřejší paletu úspěšných zakončení, a tak Jozův gól necelé dvě minuty před koncem znamenal pouhé snížení na 3:4. Budvajzři se ještě v závěrečné power-play hnali za mohutné podpory publika za vyrovnáním, vyloženou příležitost už si ale nevypracovali a již tradičně tak s lišovským soupeřem padli.

Reprezentanti IBK Budweis tak nedokázali vykročit ze svého lišovského stínu a jediným pozitivem turnaje tak asi byla skutečnost, že vínovožlutí tento rok neselhali v samostatných nájezdech. Medailový úspěch byl ale tentokrát vzdálen více, než tomu bylo v minulých letech, a na některé hráče tak právem padla deka. Zda-li jí ze sebe odkopnou na příštím turnaji, si budeme muset počkat do roku 2018.

IBK Budweis – Borovany 2:1
Kalný (T.Šefrna), Kočí (Kalný)

IBK Budweis – Safari 0:1

IBK Budweis – Rumový Wíly 0:3

3. místo ve skupině, 1-0-2, skóre 2:5

Čtvrtfinále: IBK Budweis – Lišov 3:4
J.Šefrna (Kalný), J.Šefrna (Kalný), Joza (Kalný)

Sestava: Smějsík – Flíček, Joza, Talíř, T. Šefrna, Kubíček, J. Šefrna, Kalný, Kočí, Kubeš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *