Zajímavá výzva čekala na Íbékáčko u příležitosti prvního turnaje v roce 2018. V oblíbené Zastávce u Brna vínovožlutí loni získali v patnáctičlenné konkurenci senzační bronz a letos se vydali na východ se snahou úspěch zopakovat. V jednom ohledu pak loňské tažení letošní výběr překonal – se čtyřmi inkasovanými brankami stanovil nový rekord v počtu obdržených branek za turnaj. V podobném duchu se však dá bohužel hovořit i o třech vstřelených gólech. Ano, ve čtyřech zápasech Íbékáčka na Moravě padlo celkem sedm branek, což nemá v téměř tříleté klubové historii obdoby.

B ist richtig!

Už samotný pohled na soupisku naznačoval, že obhájit třetí místo bude oříšek. Realizační tým nemohl počítat se službami Jozy a mladého Šefrny, kteří při loňské jízdě za medailí tvořili kostru neprostupné druhé formace. Jejich místo zaujali kohouti Kočí s Pekárkem, doplněni o experta na otroctví Diega Kubíčka, jenž nezadržitelným tempem sbírá jeden start za IBKB za druhým. V brankovišti pak loňského vypitého hrdinu Vondryse nahradil odchovanec 9.A Josef Kučera.

Celý mančaft se po vzoru loňské tradice vydal na Moravu již o den dříve, tentokrát však nebyla místem srazu vyhřátá Kubešova chatička, nýbrž byt v samotném srdci moravské metropole, k němuž vede ze všech směrů velice jednoduchá cesta – za Svratkou zkrátka odbočíte doprava. Poblíž parkovacího domu ‚Gorazdova‘ se pak postupně sešel nejen celý tým IBK Budweis, ale i pár fanynek z blízkého okolí úspěšných florbalistů. Osudným se tento páteční večer stal nájezdovému specialistovi Kubešovi, který po úvodním tanečním čísle během několika desítek minut ostatním doslova zmizel před očima a za rytmů Diegových krys už s plným nosem chrupkal ve vedlejším pokoji. O něco lépe dopadl Ondřej Pekárek, jenž se chystané kastraci nakonec se štěstím vyhnul.

Ondra na Moravě odehrál jen pár minut, navíc ještě přišel o hokejku

Ranní předzápasové soustředění v samotné Zastávce už probíhalo bez zmíněného Kubiho, jenž musel odjet ranním spojem zpět na jih Čech. Úvodní zápas skupiny B svedl Íbékáčko proti jistým Gladiátorům, kteří od úvodu zápasu byli lepším týmem. Nepohledný zápas nakonec rozhodlo vyloučení soupeře po faulu na požitkáře Kočího, když v následné přesilovce nabil Kalný Muškovi a ten s mírnou tečí Flíčkova chodidla propálil vše, co mu stálo v cestě. Brankář Kučera se měl co ohánět, nakonec ale i s notnou dávkou štěstí čisté konto udržel a borci ve vínovém tak mohli slavit úspěšný vstup do turnaje. Náladu však kazilo zranění nahecovaného Talíře, které se nakonec ukázalo býti natolik vážným, že účastník všech turnajů od založení klubu do dalšího průběhu turnaje již nezasáhl.

Trenérům tak zbylo k dispozici sedm hráčů do pole, přičemž většina z nich v naprosto tristní fyzické kondici. Tohle už zavánělo ostudou a úvod zápasu s Pohořelicemi tomu odpovídal. Soupeř v zeleném odskočil rychle do vedení 2:0, poté se však jihočeský celek vzchopil a po zasloužené brance kapitána dokonce v poslední minutě sahal po vyrovnání. Na bodový zisk nakonec Íbékáčko nedosáhlo, závěr zápasu ale naznačil výrazné zlepšení zbylého torza hráčů, které gradovalo v závěrečném zápase základní skupiny. Vínovožlutí měli díky úvodní výhře již jistotu postupu do osmifinálového předkola play-off, v případě výhry o dvě branky však mohli ještě slavit přímý postup do čtvrtfinále. Olomoucký soupeř předchozí dvě klání ve skupině s přehledem vyhrál, se svým stylem hry ale představoval ideálního soupeře pro kombinačně založené Jihočechy, kteří ale v pohledném zápase se spoustou šancí ani jednu z těch svých nevyužili a po bezbrankové remíze 0:0 šel tým z Budějc do osmifinále ze třetího místa.

Autor 50 asistencí by si rád někdy i ten gól dal, jeho střelecká potence je však prachbídná

Do klíčového osmifinále proti Bučovicím vstoupilo IBK po ekonomických lekcích Ondry Pekárka aktivně, soupeř se však z prvního protiútoku ujal vedení, které navíc o chvíli později šťastnou trefou z dálky navýšil. Dvoubrankové manko bylo vzhledem k délce utkání velice obtížné smazat, vůbec poprvé za celý den však vínovožlutí svého soupeři opravdu přehrávali a ve druhé polovině zápasu se dočkali i zaslouženého snížení. Na druhou trefu v dresu IBKB přihrál Pekárkovi Šimon Kalný, pro něhož to byla jubilejní 50. asistence. Této mety dosáhl v týmu jako první, spolu s Flíčkem a Pelikánem je pak jediným hráčem, jenž má na kontě více gólových přihrávek než vstřelených branek. Důležitější než historická čísla ale byla honba za vyrovnáním, po němž by následovalo oblíbené nájezdové drama. Když ale Jenda v obraně neudržel nervy na uzdě a spolu s protějškem byl vyloučen za hrubost, zbývalo do konce utkání jen 13 vteřin a buly po pravici gólmana Kučery. Kalný s Muškou však zdánlivě beznadějnou situaci sehráli ideálně a po nevybíravém zákroku na druhého jmenovaného následovalo vyloučení bučovického hráče, především ale standardní situace pět vteřin před koncem zápasu. Tu soupeř bránil velmi špatně a kapitán tak mohl ze střední vzdálenosti po Šimonově přiťuknutí poslat zápas do nájezdů. CINK!

 

IBK Budweis – Gladiators 1:0
Flíček (Muška)

IBK Budweis – Pohořelice 1:2
Muška (Kalný)

IBK Budweis – Saros Olomouc 0:0

3. místo ve skupině B, 1-1-1, skóre 2:2, postup do osmifinále

Osmifinále: IBK Budweis – Bučovice 1:2
Pekárek (Kalný)

Sestava: Kučera – Flíček, Kalný, Kubíček, Muška, T.Šefrna, Kočí, Pekárek, Talíř

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *