Devatenáctiletý útočník Jirka Jordán uspěl na srpnovém try-outu a týden před koncem přestupního období podepsal s IBKB sedmiletou smlouvu s opcí.

Jirka ve vínovém

Odchovanec Pražského sídliště nejprve přistoupil na try-out na ostravském Ossiko Cupu, kde od něj trenéři očekávali dobrý pohyb a gólový přísun. Jirka očekávání naplnil a navíc zapadl do týmu i mimo hřiště, zejména pak ve stanu, kde na rozdíl od jiných devatenáctiletých borců choval ke starším spoluhráčům úctu a nebudil je během nočního spánku. Jordán v Ostravě nasbíral pět bodů v pěti zápasech a momentálně je tak jedním ze tří hráčů IBK Budweis, který si udržuje průměr alespoň jednoho bodu na zápas.

Jordána trenérům doporučil mladý Šefrna

Samotný přestup ale nebyl tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát, celá záležitost byla docela na knapp. Jordánova práva totiž vlastnila paní profesorka Jakšičová, která se zdráhala postoupit Íbékáčku svůj další klenot. Klubu tak nezbylo nic jiného, než aktivovat výstupní klauzuli v Jordánově kontraktu v hodnotě dvou kartonů vína od pana Bízy. Vedení IBKB je přesvědčeno, že se tato investice klubu vyplatí. „Za tři roky existence klubu jsme se stále nepodívali do finále, naším maximem jsou dvě třetí místa. Věříme, že během sedmi let trvání Jirkovy smlouvy by se to mohlo změnit,“ glosoval Jordánův přestup GM a trenér Muška, na kterého posléze navázal klubový zástupce pro Tinder Ondřej Talíř slovy: „Džordn je týpek.“

Víte, že Džordnovi 14 let patřila stáj ve Formuli 1?

Sám Jiřina na tiskové konferenci přiznal, že je rád, že se narodil o čtyři dny dříve než Jenda Šefrna a nenahradí ho tak na postu týmového benjamínka. „O tom, že nastoupím ve vínovém dresu IBK Budweis, jsem snil už jako malý kluk ve školce,“ uvedl na adresu tři roky starého klubu Jordán a odhodil tak stranou všechna klišé.

Jménem redakce přejeme Jirkovi mnoho gólů a týmových úspěchů ve vínovožlutém dresu. Ti z vás, které zajímá, kolik má Džordn kilo, si mohou přečíst čerstvě vyplněný tradiční dotazník.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *